anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot să trec de la abonamentul meu TV Orange Romania Communications la un abonament Orange?

T1t1
Începător

Buna ziua,

Am abonament TV satelit la Orange Romania Communications de anul trecut. As putea trece la un abonament Orange TV fără sa fac reziliere?

Nu mi se pare corect sa plătesc un preț al abonamentului mult mai mare fata de oferta Orange TV satelit, având aceeași grila de programe.

Menționez ca receptorul satelit este folosit înafara tarii. Se poate face portabilitate fără sa il  returnez si sa il folosesc cu noul abonament Orange TV?

Va mulțumesc anticipat.

3 Răspunsuri 3

delfinas
#StarMember

T1t1, bun venit i Comunitate!!!

Nu prea avem cum sa te ajutam aici, cazul tau e mai special, asa ca iti recomand sa apelezi direct la angajatii Orange, printr-o metoda de contact din: www.orange.ro/contact

 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Orange Romania Communications și Orange Romania sunt două entități diferite, chiar dacă fac parte din același grup. În concluzie, cred că trebuie să ajungi cumva să închizi contractul cu OROC și să faci contract cu ORO. Altfel, e cam greu să faci așa ceva.

Poți face totuși o sesizare și poate te ajuta cineva.

Sesizarea o poți depune la adresa sesizari@orange.com sau din secțiunea Contact:

https://orangeromaniacommunications.custhelp.com/app/ask

Sper să reușești!

Baftă! 

DanielaH
Moderator

@T1t1, ai luat legatura cu colegii noștri? S-a rezolvat situația?