anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

5G OROC nefunctional

Tvp
Junior entuziast

Sunt abonat OROC , migrat din Telekom pe Orange , am trecut de curând la un abonament cu internet 5G .Nu a funcționat niciodată 5G pe acest sim . Cu sim de Orange România funcționează fără probleme . Am tichet deschis , nu a rezolvat nimeni nimic până acum . Care ar fi soluția ? Ultimul răspuns de la tehnic e ca trebuie să funcționeze ,  ca este activat 5G.

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai abonament cu acces la 5g? Că altfel discutăm de pomană.Cele mai mici abonamente sunt Smart 15, cu reducere de 50 la sută, adică de 7,5 euro, dar luat online. Așa este și cel de 10, redus la doar 8, dar cu 60 GB net, deci nu este net nelimitat. Mă mir că nu ți-a spus nimeni de la ei până acum treaba aceasta!

Cum să ai acces la 5g pe abonamente 4g? Sau OROC nu dă acces la 5g ( eventual dacă ai tot SIM al fostului Telekom)!

Lista cu abonamente Orange este aici:

https://www.orange.ro/abonamente/

Oricum, problema pare să fie tot în sistemele lor, dacă ai îndeplinit toate cerințele și tot nu vrea!

Baftă! 

Vizualizare soluţie în postul original

33 Răspunsuri 33

Vio73
#StarMember

Da, doar că nu suntem de la Orange, ci doar clienți, ca și tine. Repet, eu cred că e o problemă din sistemul lor. Și dacă nu o pot rezolva, să te mute de la OROC, la ORO! Nu știu dacă se poate, dar dacă altceva nu se poate...

 

 

 

Tvp
Junior entuziast

Asta cred și eu , o bifă undeva într-o aplicație ....

Vio73
#StarMember

E clar o problemă de la ei, pentru că ar trebui să ai acces la 5g! Poate fac ceva între timp, dar cere și mutarea pe ORO!

Baftă!

Tvp
Junior entuziast

Problema rezolvată , am 5G .

Nu știu unde a fost problema.