anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Schimbare parola router Zte internet box wifi 6

Cristi7
Începător

as dori sa imi schimb parola de la router dar nu merge sa ma conectez pe web

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Username-ul si parola default ar trebui sa fie admin si respectiv, admin. Dar parola ta pare sa fie mai lunga de atat. Daca nu cumva parola ta default este alta decat admin (ar trebui sa fie scrisa pe spatele router-ului), si nu ai schimbat-o intre timp, atunci iti recomand o resetare a router-ului, astfel incat sa revina la username & parola: admin/admin. Dupa asta, ar trebui sa o poti modifica in ce ai tu nevoie. Vezi doar sa nu contina caractere speciale/invalide/nesuportate.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Ce model de router ai si ce se intampla cand incerci sa intri pe pagina lui?

Client Orange

Cristi7
Începător

pai am zte f6600r si cand pun parola si ii dau autentificare imi scrie ca numele de utilizator sau parola contine o eroare

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Username-ul si parola default ar trebui sa fie admin si respectiv, admin. Dar parola ta pare sa fie mai lunga de atat. Daca nu cumva parola ta default este alta decat admin (ar trebui sa fie scrisa pe spatele router-ului), si nu ai schimbat-o intre timp, atunci iti recomand o resetare a router-ului, astfel incat sa revina la username & parola: admin/admin. Dupa asta, ar trebui sa o poti modifica in ce ai tu nevoie. Vezi doar sa nu contina caractere speciale/invalide/nesuportate.

Client Orange

FLo1
#StarMember

@Cristi7: parola pentru ZTE este 《admin / admin》 și sigur va funcționa. Testează-l și revino cu rezultatul. Spor.