anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Schimbare pachet televiziune de la Telekom la Orange

Yuukio
Junior
Buna ziua. Sunt client Telekom de peste 10 ani pentru televiziunea prin satelit. Acuma am fost transferat la Orange Romania. Pachetul pe care il am acuma este Televiziune L si platesc 73 de lei pe luna. Acest pachet l-am activat cu 2 ani in urma plus, minus.
Vad ca oferta la Orange pentru Tv Premium este de 42 Lei plus ca ai si alte beneficii. Pot activa aceasta oferta in locul celei de la telekom?
Multumesc. O zi buna
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă ești în ultima lună de contract sau in afara perioadei contractuale, poți depune o cerere o cerere de reziliere și apoi te poți muta la Orange. Detalii despre cum procedezi cu cererea de reziliere găsești în următorul link: https://comunitate.orange.ro/questions/2799600-reziliere-abonament-telekom-preluat-orange Orange Romania Comunication și Orange Romania sunt încă două companii distincte și se merge înainte pe contractele existente, încheiate cu Telekom. Cunosc multe persoane în situația ta, din păcate. Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă ești în ultima lună de contract sau in afara perioadei contractuale, poți depune o cerere o cerere de reziliere și apoi te poți muta la Orange. Detalii despre cum procedezi cu cererea de reziliere găsești în următorul link: https://comunitate.orange.ro/questions/2799600-reziliere-abonament-telekom-preluat-orange Orange Romania Comunication și Orange Romania sunt încă două companii distincte și se merge înainte pe contractele existente, încheiate cu Telekom. Cunosc multe persoane în situația ta, din păcate. Baftă!

Yuukio
Junior
Pai nu m-au mutat automat la orange dacă telekom a devenit orange?Unde pot vedea perioada de contract?

Vio73
#StarMember
Orange Romania Comunication este o companie diferită de Orange Romania, chiar dacă acum face parte din grupul Orange. Deci se merge înainte pe contractele existente, încheiate cu Telekom, până la expirarea acestora. Perioada o poți vedea în aplicatia My Orange fix.

Yuukio
Junior
Multumesc de ajutor.Am vorbit cu ei astazi si aveam contractul expirat.L-am reinnoit.O zi buna.

Vio73
#StarMember
Atunci este foarte bine!