anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet fix de la fostul Telekom

Raluca91
Începător

Buna seara!

Am internet fix de la fostul Telekom...când l-ati preluat mi-ati spun că voi plăti la fel, 30 de lei pe lună. .. dar deja de 2 luni plătesc 36 de lei pe lună... Fără să mă anunțe nimeni de o eventuală scumpire a abonamentului, clar voi alege să mă portez la Digi pentru că sunteți neserioși.asa veți pierde toți clienții 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Verifica te rog facturile din lunile precedente. S-ar putea sa fie niste notificari de majorare a abonamentului pe facturile din Octombrie/Noiembrie. Undeva pe a doua pagina. Problema e cunoscuta. S-au marit abonamentele cu 1 euro/serviciu. Dupa cum ziceam, notificarea ar trebui sa se fi trimis pe facturile de lunile trecute.

De asemenea, noi, cei de aici din Comunitate suntem, in mare parte, clienti ca si tine. In ceea ce priveste problema maririlor, am deschis acum ceva vreme un topic aici. Vezi daca te ajuta vreo sugestie de acolo.

Pentru a avea o sansa sa se rezolve problema asta, trebuie sa iei legatura cu un consultant. Ai aici si mijloacele de contact in scris, in caz ca vrei sa trimiti un email.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Verifica te rog facturile din lunile precedente. S-ar putea sa fie niste notificari de majorare a abonamentului pe facturile din Octombrie/Noiembrie. Undeva pe a doua pagina. Problema e cunoscuta. S-au marit abonamentele cu 1 euro/serviciu. Dupa cum ziceam, notificarea ar trebui sa se fi trimis pe facturile de lunile trecute.

De asemenea, noi, cei de aici din Comunitate suntem, in mare parte, clienti ca si tine. In ceea ce priveste problema maririlor, am deschis acum ceva vreme un topic aici. Vezi daca te ajuta vreo sugestie de acolo.

Pentru a avea o sansa sa se rezolve problema asta, trebuie sa iei legatura cu un consultant. Ai aici si mijloacele de contact in scris, in caz ca vrei sa trimiti un email.

Client Orange

ed25519
Junior

Depinde ce abonament ai, au locuiesc in 2 orase si am intr-un loc Orange (fost Telekom) si DIGI in celalalt. Preturile sunt la fel pentru aceleasi servicii (internet fix 1gbps + 2 carduri tv + maxpack hbo/etc.). De cand a preluat Orange este adevarat ca am primit notificari ca se va majora pretul cu 1 eur/serviciu/luna ceva de genul si a crescut procentual per total cu vreo 20% pretul, ceea ce bate si cu suma ta (de la circa 130-135 lei la 160 - 165 lei). Spor.