anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Aplicatie Smart TV pentru Orange Fix

GavrilaLucian
Începător

Buna ziua. Detin un abonament actualizat de la Telekom la Orange Fiber2000 dar din motive tehnice, televiziunea L a ramas pe antena satelit de la vechiul Telekom (nu pot duce cablu fizic de la routerul Orange la TV). In abonamentul TV am inclus si acel pachet Orange TV connect ce foloseste aplicatii pentru a vizualiza pe PC, smartphone sau tableta, dar nu exista aplicatie si pentru TV cuplata la abonemantul Orange Fix. Aplicatia pentru TV este cuplata doar la abonamentul de mobil Orange, de care eu nu am, deci nici pe calea asta nu pot face nimic. Intrebarea este mai mult pentru cei de la Orange, si anume, de ce nu dati acces in acea aplicatie smart TV si din abonamentul Orange Fix ? Avand in vedere ca am deja Internetul foarte rapid, vizualizarea posturilor pe calea asta ar fi oricum la o calitate mult superioara si am scapa si de acele box-uri enervante antice de la Telekom (la mine nu mai merg oricum de vreo 2 luni oricat am incercat sa le resetez). 

PS : Ar trebui facut ceva similar Ines care da acces TV direct prin acea aplicatie, fara sa fie nevoie de cablu din router sau box-uri langa TV (nici macar card-uri in TV).

1 Răspuns 1

DanielaH
Moderator

Salut, Lucian! Bun venit în Comunitate și mulțumim pentru feedback! Îl vom transmite colegilor noștri.