anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Vreau sa îmi activez roamingul

sabinoros2022
Începător
 
12 Răspunsuri 12

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Cred ca pentru inceput, o sa avem nevoie de ceva mai multe detalii. Esti clienti Orange Romania sau Orange Romania Communications?

Esti pe prepay sau abonament? Pentru ce tara vrei sa activezi roaming-ul? L-ai mai folosit in ultimele 4 luni?

Din My Orange ai incercat cumva sa activezi? Daca nu, arunca o privire in aplicatia My Orange > Altele > Servicii > Roaming.

Client Orange

Nu am mai folosit romingul in ultimele 4 luni.

Nu

Da, am făcut tot ce ați spus

And04
Senior

Salutare, @sabinoros2022 

Daca doresti sa activezi roaming-ul pe abonament, ai aici toate detaiile: https://www.orange.ro/help/cum-activez-sau-dezactivez-serviciul-roaming-85

Daca doresti sa activezi roaming-ul in cazul in care ai o cartela PrePay, ai aici toate detatiile: https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-am-acces-la-serviciul-roaming-pe-cartela-mea-prepay-7448

DanielaH
Moderator

@sabinoros2022, ai activat serviciul de roaming? Te așteptăm cu mai multe detalii.

Blue12
Senior

Buna!

Fie ca esti client fost Telekom sau Orange, poti verifica daca ai roaming-ul activ printr-un apel la *100# sau 300. Daca nu ai roamingul activ, iar abonamentul tau nu include resurse in roaming, va fii necesar sa faci o schimbare de plan tarifar. Cu acest lucru te va ajuta un consultant Orange, daca apelezi la 300.

Poti activa roamingul si din myOrange, doar daca este inclus in abonamentul tau. Daca esti utilizator prepay, va trebui sa reincarci cu o obtiune cu roaming

Mihailescu
Începător

Doresc activare roming Turcia

@Mihailescu: Bun venit în Comunitate. Ne oferi detalii despre numărul tău? Abonament Orange RO sau Orange RO Communications? Prepay? Oricum, trebuie să ai roamingul activat pentru toate țările. Pentru oricare din cele trei variante găsești detalii aici. Te așteptăm cu informații suplimentare. Numai bine.

DanielaH
Moderator

@Claudia1980, bun venit în Comunitate!

Înțeleg că doreti activarea serviciului de roaming? Ai abonament sau cartelă PrePay? Ești în țară sau ești deja în roaming? Unde? Oferă-ne, te rog, mai multe detalii. Mulțumim.

Coamin
Începător

Cum activez romingu

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Coamin.

Ai mai multe variante. Si din My Orange, si de la *100#. Dar inainte de asta, trebuie lamurite cateva lucruri.

  • Esti clienti Orange Romania sau Orange Romania Communications (fostul Telekom Fix)?
  • Esti pe prepay sau abonament?
  • Pentru ce tara vrei sa activezi roaming-ul?
Client Orange