anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reîncărcare cartela orange pentru roaming Italia

FlorinFFF
Începător
Buna seara, am incarcat cu 10 euro, roaming fiind activ si in câteva zile raman fără internet, imi poate recomanda cineva o extraopțiune mai convenabila? mentionez ca ma aflu in Italia. Multumesc
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
Dragă tizule, dacă ai până în 60 de zile de când ești în roaming.... poți profita de opțiunea de 10€/lunar. Dacă ești de mai mult timp în roaming, atunci doar pe credit mai poți să profiți de serviciile Orange, cam scump ce-i drept, dar e aceiași lege pt toți. Sau poți profita de o rețea wifi locală. Sau pe termen lung, pentru mobilitate, ar fi indicat un SIM cu număr local. Succes în alegerea făcută.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

FLo1
#StarMember
Dragă tizule, dacă ai până în 60 de zile de când ești în roaming.... poți profita de opțiunea de 10€/lunar. Dacă ești de mai mult timp în roaming, atunci doar pe credit mai poți să profiți de serviciile Orange, cam scump ce-i drept, dar e aceiași lege pt toți. Sau poți profita de o rețea wifi locală. Sau pe termen lung, pentru mobilitate, ar fi indicat un SIM cu număr local. Succes în alegerea făcută.

FlorinFFF
Începător
Pe aceea cu 10€ o am dar netul se termina in maxim 5 zile…

FLo1
#StarMember
Atunci activeaz-o pe cea de valoare mai mare, adică 14 euro si în loc de 6,7GB în SEE vei avea 9,4GB. Și nu sta toată ziua pe tick toace sau Youtubeuri.... că acelea sunt aplicații mari consumatoare de date mobile. Pentru streaming video există rețele Wifi.

delfinas
#StarMember
@FlorinFFF, consumi prea mult net in scurt timp, risti ca in curand sa ramai fara acces la optiuni in roaming si va trebui sa incarci cu credit, iar costul va fi prea mare. Ai aici DETALII despre roaming in Italia, unde vei gasi si tarifele daca vei consuma din credit: https://www.orange.ro/roaming/italia Daca stai mai mult timp in Italia, ia-ti cartela de acolo, roamingul e prea costisitor pt necesitatile tale.