anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am atins limita rezonabilă roaming și nu îmi merge internetul

Eu-3
Începător

Am atins limita rezonabilă roaming și nu îmi merge internetul(sunt în Germania) ce pot face?

1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

Buna. Mai poți încărca doar cu credit, dar se va consuma repede dacă folosești internetul. Cel mai indicat ar fi sa cumperi o cartela locală și s-o folosești pt internet, iar pe cea de Orange doar pt scurte apeluri. 

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Miha_Z
#StarMember

Buna. Mai poți încărca doar cu credit, dar se va consuma repede dacă folosești internetul. Cel mai indicat ar fi sa cumperi o cartela locală și s-o folosești pt internet, iar pe cea de Orange doar pt scurte apeluri. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Da, soluția este să încarci pe credit sau să iei o cartelă locală și să folosești mai mult wifi. Altceva, nu prea ai ce.

Le poți combina, ca să ieși mai ieftin!

Succes! 

Razvan
#StarMember

Ești pe abonament sau prepay? Așa cum spun colegii, o cartelă locală este optiunea nr. 1, sau credit, dacă ești pe prepay. La abonament nu prea ai decât să cumperi ceva local si să primești apeluri pe nr acesta ocazional.

FLo1
#StarMember

@Eu-3: Bun venit în Comunitate. În acest caz mai poți folosi numărul doar la tarife standard, din credit (la prepay) sau pe cost suplimentar (la abonament). Dacă șederea e de durată, soluția ideală este achiziția unui număr local. Te așteptăm aici în Comunitate pe acest topic să ne oferi detalii despre variantă aleasă. Numai bine. 

Cazacu
Începător

numi merge Internetul