anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

4 g în roaming

Claudiualina
Începător
4g bună seara de duminica seara mi-a apărut un E în loc de 4g sunt plecat din tara am roaming activ am credit am închis și redeschis telefonul și tot degeaba
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Claudiualina: rețeaua la care te-ai conectat în acea zonă permite date mobile pe 4G? Sigur?? Oricum, pe credit nu vei avea 4G. Eventual aveai cu resurse din EO, dar nu este cazul.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember
Salutare! Depinde de cât timp ai folosit acest număr în roaming, pentru că după aproximativ 3-4 luni, poți depăși limita de utilizare rezonabilă a resurselor în roaming și nu ți se mai dă acces decât dacă e prepay și încarci cu credit. Nu știu dacă este așa, dar ne poți spune!

Claudiualina
Începător
Într-adevăr am depășit cele 123 de zile dar da este cartela prepay și am credit și pana acum nu am avut probleme

Vio73
#StarMember
Dacă ai credit, îmi cer scuze, nu observasem . Să nu fie vreo problemă cu rețeaua in zona unde mergi sau cu telefonul. Încearcă și cu un mod avion, sau selectează manual alt operator decât cel pe care se conectează in mod automat. Dacă persistă problema, cred că trebuie să te ajute cineva de la Orange. Eventual, lasă și o sesizare pe chat Djingo! Nu știu dacă pe credit îți dă acces la 4g, dar macar să fi avut 3g. Baftă!

FLo1
#StarMember
@Claudiualina: rețeaua la care te-ai conectat în acea zonă permite date mobile pe 4G? Sigur?? Oricum, pe credit nu vei avea 4G. Eventual aveai cu resurse din EO, dar nu este cazul.