anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

#Concurs Review căști SONY WF-C500B

Anonim
Neaplicabil

Salutare,

Am cumpărat aceste căști de pe magazinul online Orange cu scopul de a le face cadou de Crăciun soției mele.

Folosea niște căști chinezești Baseus (un brand ok din punct de vedere al raportului preț/calitate) de care spunea că s-a săturat.

Sunt de tip in-ear, am plătit 55 euro (aproximativ 278 RON).

Sunt de tip True Wireless cu anularea zgomotului, microfon încorporat (pot fi utilizate în convorbiri telefonice).

În cutie se află căștile, cablu de încărcare (este tip C, le vei putea încărca cu orice încărcător de telefon)  , diferite tipuri de dopuri pentru urechi 🙂

Sunetul lor poate fi personalizat cu un EQ grafic și presetări în aplicația celor de la SONY (o găsiți în Google Play, se numește SONY Headphones Connect),

Au o durată lungă de viață continuă a bateriei de aproximativ 14 ore.

Mi-a plăcut că au pe laterale butoane mari pe suprafața exterioară, foarte ușor de folosit: 1 click pentru pauză, 2 click-uri pentru piesa următoare și 3 click-uri pentru piesa anterioară.

Sony WF-C500B sunt excelente pentru sport și fitness.

Sunt portabile, au o durată lungă de viață a bateriei și sunt decent de stabile, așa că ar trebui să rămână bine în urechi dacă alergi sau mergi cu bicicleta sau faci orice altă mișcare.

Sunt clasificate IPX4 pentru rezistență împotriva stropirii cu apă.

Muzica se aude bine, ai mai multe moduri de sunet în aplicația mobilă, mie mi-au plăcut cum sună bass-ul.

În concluzie, le recomand!

Sigur că sunt alte variante la preț mai mare dar eu zic că sunt excelente la prețul de aproximativ 55 euro.

Pe site-ul magazinului online Orange erau în variantele de culori negru, albe și portocaliu (spre roz).

Dacă și voi le-ați achiziționat și credeți că am uitat să menționez ceva important, vă rog să o faceți în comentarii.

Vă mulțumesc!

2 Răspunsuri 2

DanielaH
Moderator

Mulțumim mult!

Anonim
Neaplicabil

Eu mulțumesc! 👍🎁