anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce stiti despre Caravana "Blood Network"?

Miha_Z
#StarMember
Urmaream stirile si la un moment dat au vorbit si despre Caravana Blood Network. Cum vi se pare aceasta initiativa?
1 Soluţie acceptată‚

Romeo_
Senior certificat
Cred ca este o campanie foarte utila dar ar trebui extinsa toata tara “Blood Network, campania organizată de UNTOLD și NEVERSEA, se extinde anul acesta în Sibiu, Oradea și Târgu Mureș 2019-05-10 09:05:00 Cea mai longevivă campanie de donare de sânge din România, BLOOD NETWORK, inițiată de organizatorii festivalurilor UNTOLD și NEVERSEA, revine. Campania se dezvoltă de la an la an, atât în privința numărului de donatori în centrele fixe, cât și la caravanele mobile BLOOD NETWORK. Organizatorii UNTOLD și NEVERSEA lansează cea de-a cincea ediție a campaniei de donare de sânge, care a mobilizat mii de oameni din România. În acest an campania începe mai devreme și se desfășoară în perioada 13 mai-29 iunie în toate centrele de transfuzii din țară. Totodată caravana mobilă va fi prezentă în nouă orașe din România.” https://republica.ro/blood-network-campania-organizata-de-untold-si-neversea-se-extinde-anul-acesta-in-sibiu-oradea-si-targu

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

Romeo_
Senior certificat
Cred ca este o campanie foarte utila dar ar trebui extinsa toata tara “Blood Network, campania organizată de UNTOLD și NEVERSEA, se extinde anul acesta în Sibiu, Oradea și Târgu Mureș 2019-05-10 09:05:00 Cea mai longevivă campanie de donare de sânge din România, BLOOD NETWORK, inițiată de organizatorii festivalurilor UNTOLD și NEVERSEA, revine. Campania se dezvoltă de la an la an, atât în privința numărului de donatori în centrele fixe, cât și la caravanele mobile BLOOD NETWORK. Organizatorii UNTOLD și NEVERSEA lansează cea de-a cincea ediție a campaniei de donare de sânge, care a mobilizat mii de oameni din România. În acest an campania începe mai devreme și se desfășoară în perioada 13 mai-29 iunie în toate centrele de transfuzii din țară. Totodată caravana mobilă va fi prezentă în nouă orașe din România.” https://republica.ro/blood-network-campania-organizata-de-untold-si-neversea-se-extinde-anul-acesta-in-sibiu-oradea-si-targu

FaraUnID
Campion certificat
Sange = Viata Consider ca nu ai nevoie de nu-stiu-ce campanie care sa ofere nu-stiu-ce premiu pentru ca X sau Y sa renunte pret de cateva ore la facebook, youtube, wahtsapp, instagram pentru a merge si a dona sange. Daca esti apt dpv medical sa donezi sange mergi si salvezi o viata fara a avea nevoie de alte stimulente.

Vio73
#StarMember
E vorba de acele laboratoare mobile unde poți dona sânge și primești o zi gratuită la Festivalurile Neversea sau Untold. Felicitări celor care se ocupă de așa ceva! E ceva pe cinste!

Anonim
Neaplicabil
Mi se pare o campanie excelentă! Am donat de trei ori până acum și o voi face și în viitor. Este nevoie de sânge! Bravo, Orange!

Razvan
#StarMember
Mie de ce nu mi-a apărut răspunsul, același l-am dat și eu.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Razvan nu a apărut deoarece platforma identifică automat conținutul duplicat și îl consideră spam. Romeo a fost mai rapid cu câteva minute 🙂 Dar așteptăm părerea ta despre această inițiativă 🙂

Ascary
Campion certificat
Gesturile omenești sunt primite mereu cu brațele deschise. Felicitări organizatorilor. Foarte frumos. Umanism la superlativ.

Miha_Z
#StarMember
FaraUnID din pacate oamenii nu prea se inghesuie la a face fapte frumoase semenilor. Si organizatorii caravanei observand nevoia de sange si faptul ca doar castigand oamenii ofera ceva la schimb, au demarat aceasta frumoasa campanie pro donare de sange.

Jay
Campion certificat
O initiativa foarte sanatoasa pentru donatori si pentru cei care au nevoie.. Daca exista mult mai multa nevoie decat donatori, atunci ar fi frumos sa se implice cat mai multi organizatori in astfel de proiecte care dau viata.. asa cum fac de ceva ani organizatorii Untold si Neversea, oferind zile gratuite la unul dintre cele doua festivaluri, sau reduceri la abonamente, cu siguranta ar putea sa mai faca si altii.. cred ca ar trebui mai multe campanii de acest gen, prin care sa li se explice oamenilor de ce e sanatos si pentru ei sa doneze...

Laura_cio
Senior
In Constanța s-a amplasat o caravana prin care se poate dona sange in schimbul unui bilet la Neversea.

Razvan
#StarMember
@Mihaela, Romeo a scris ca nu a auzit de campanie și eu am scris despre ea, după care el a editat răspunsul și a scris același răspuns ca al meu. E lăudabilă inițiativa organizatorilor de a se dedica salvarii de vieți omenești și de a contribui la conștientizarea griji fata de semeni tai, în care un mic gest poate salva viata altcuiva, pe care nici nu îl cunoști.

Cathy
Explorator entuziast
Nu stiam de aceasta initiativa dar este laudabila in contextul in care Romania este pe ultimele locuri din Europa la numarul de donatori. Desi la noi in tara (fata de alta tari unde donatorii nu primesc nimic), Centrul de Transfuzii Bucuresti "rasplateste" efortul celui care doneaza, acordand o zi libera, tichete de masa in valoare de 60 de lei, 50% reducere pe o luna la abonamentul de metrou si RATB, tot este un numar mic de donatori. Ca si donator ma bucur de astfel de campanii pentru ca si eu impreuna cu colegii de la Institutul unde lucrez organizam o data la 3 luni o sesiune de donare prin Centrul de transfuzii mobil care vine echipat cu toate cele necesare la noi la birou.

Razvan
#StarMember
E vorba și de educație, la noi de acolo ar trebui începută reforma, ca să putem prospera ulterior.