anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Concursul național SuperCoders 2019

svetalex
Senior certificat
Concursul național SuperCoders susținut de Orage se află anul acesta la a șasea ediție si este o competiție de animații create de copiii cu vârste între 10 și 14 ani.
Personal am aflat de această competiție dintr-o reclamă ce rula la începutului unui joc pe care îl am instalat pe telefon.
Ce părere aveți legat de acest concurs? Cunoașteți vreun copil care a participat/câștigat?
Personal mi-ar fi plăcut să fie mai mult promovat, atât în mediul online și în cât mai multe școli (în școala la care învață copiii mei nu a fost promovat).
O voi pune și pe fetița mea cea mare să se înscrie .
mai multe detalii găsiți pe site-ul Orange https://responsabilitate-sociala.orange.ro/educatie-digitala/supercoders/
9 Răspunsuri 9

teacher_
#StarMember
Din păcate eu predau la liceu, ar fi fost interesant să-i văd la treabă pe elevii mei in acest domeniu..!

svetalex
Senior certificat
@teacher_ cred că se adresează copiilor din ciclul gimnazial, având în vedere categoria de vârstă vizată - 10-14 ani

Razvan
#StarMember
Nu am auzit de el. Mulțumesc de informație. Prin aceasta postare în comunitate, cu siguranță se va auzi mai mult de el.

Vio73
#StarMember
Eu predau la gimnaziu și iau în calcul discutarea despre concursul și temele respective. Mulțumesc frumos!

svetalex
Senior certificat
@Vio73 concursul se desfășoară în intervalul 28 octombrie - 25 noiembrie și este dotat cu premii. Să ne spuneți cum au primit elevii dvs și dacă s-au înscris în acest concurs

Vio73
#StarMember
O să discut zilele următoare și vedem ce iese. Mulțumesc!

Vrajitoarea
Cunoscător
Stiam ca se organizeaza cursuri din cand in cand in anumite orase, dar nu stiam ca este si concurs. Ai mei nu se incadreaza in intervalul de varsta pentru a participa.

Firefly
Cunoscător
Nu știam de concurs dar mi se pare o inițiativa foarte bună. Nu am copii asa mari, dar poate se vor desfășura și pe viitor, alte ediții. Chiar o sa ma documentez umpic în ce consta, care sunt probele și chiar premiile . Și eu sunt curioasa de eventualii concurenți și părerile acestora.

iuiu88
Cunoscător
Din comunitate am aflat de SuperCoders si mi-a sarit in ochi, deoarece am un frate mai mic care e super pasionat de tehnologie si IT - si-a facut un laptop bun, functional, din 2 laptopuri stricate, singur, acasa . Insa limita de varsta a concursului e pana in 14 ani, el are 15 😞 . As fi vrut ca limita de varsta sa fie mai extinsa, intre 9 - 17, pentru a oferi sansa mai multor copii .