anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Viteză 5G Redmi 11 Pro

Ovidiu_x151
Începător

Salut! Am un Redmi Note 11 Pro 5G și nu mi se afișează viteza 5G, am încercat mai multe soluții obișnuite dar nu a funcționat nimic. Menționez că stau în oraș. Ceva sfaturi?

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember

Ovidiu, bun venit in Comunitate!!!

Depinde in ce oras stai, daca e semnal 5G acolo sau nu. Ce abonament ai, e compatibil 5G? Ai sunat la 300 sau ai apelat pe chat My Orange, sa ceri sa ti se activeze profilul 5G pe cont?

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

delfinas
#StarMember

Ovidiu, bun venit in Comunitate!!!

Depinde in ce oras stai, daca e semnal 5G acolo sau nu. Ce abonament ai, e compatibil 5G? Ai sunat la 300 sau ai apelat pe chat My Orange, sa ceri sa ti se activeze profilul 5G pe cont?

Pololică
#StarMember

Salut!

Sfat de capatai: asigura-te ca esti intr-o zona cu semnal 5G. Nu de alta, dar degeaba activezi toate antenele 5G din telefon daca nu au ce sa receptioneze (ca semnal).

Al doilea sfat: asigura-te ca serviciul mobil folosit (Yoxo sau abonament) iti permit accesul la 5G. Fara, te intorci de unde ai plecat: lipsa semnal.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Da, trebuie să ai abonament 5g, acoperire 5g și să ai profil 5g din centrală. Altfel, telefonul este foarte bun pe această tehnologie, eu având 2 exemplare în familie.

Baftă!

DanielaH
Moderator

@Ovidiu_x151, mulțumim pentru marcarea soluției. Înțeleg că s-a rezolvat? Ai luat legătura cu colegii noștri și ți-au activat profilul 5G?

Încă nu, abonamentul e problema, apoi profilul 5G