anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Teste de viteza în rețeaua 4G

Alex_23
Junior entuziast
Din câte observ, nu exista o secțiune pentru asa ceva
Ce ziceți?.
Hai sa vedem pe unde merge netul bine în tara și pe unde mai trebuie îmbunătățit
Asa ca, băgați teste pe aplicația speedtest și încărcați imaginile aici
291 Răspunsuri 291

Miha_Z
#StarMember
Vio73 informatiile din al doilea atasament cum le-ai obtinut?

Vio73
#StarMember
Tastezi *#0011#.

Miha_Z
#StarMember
Multumesc de informatii. De ce se modifica datele?

Vio73
#StarMember
Văd că ai acoperire în banda 3, 1800 Mhz. Datele se modifică în funcție de distanță, încărcare, acoperire, etc.

Miha_Z
#StarMember
Offf cand sa zic si eu ca am priceput, imi dai altceva de inteles. :( De ce e 1800 si nu 1600, ca eu valoarea aceea o vad in poza?

Alex_23
Junior entuziast
Bună întrebare Este un mod de calcul al frecventei chiar n am idee cum vin valorile alea Aici este un link către un site cu frecventele pentru LTE /4G http://niviuk.free.fr/lte_band.php La Orange în B3 pe 1800 MHZ frecventa este setata undeva la 1845 mhz

Vio73
#StarMember
Foarte bine punctat, Alex! Îmi cer scuze, dar astăzi sunt foarte ocupat cu obiceiuri după moartea mamei. RSRQ reprezintă încărcarea rețelei, RSRP distanța, PCI este numărul celulei, etc. Ai doar 4g simplu sau cel puțin așa reiese din screenshot.

Razvan
#StarMember
Miercurea Ciuc, outdoor

Vio73
#StarMember
E bine, Răzvan. Știu că anul trecut am prins și eu la intrarea dinspre sud vreo 100 Mbps.

Miha_Z
#StarMember
Dumnezeu s-o ierte, Vio! :(( Da sunt la munca si aici am maxim 4G.

Vio73
#StarMember
Dumnezeu s-o ierte! Deja au trecut 6 săptămâni. Referitor la ale noastre, se vede și din parametrii expuși în screenshot. Dar nu ai 4g+.

Razvan
#StarMember
Miercurea Ciuc, gara, cu un pic de talpa.

Costy
Explorator entuziast
Un test la apus de soare, la nivelul ăsta de semnal, eu zic că e bine...

Vio73
#StarMember
Peste 100, chiar 105. Da, e foarte bună viteza! La mine e furtună acum.

Costy
Explorator entuziast
Nu mai durează mult și își face prezența și în Râșnov. O lună și ceva numai de vreme urâtă. Și unul de la fereastră.