anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Semnal 5G pe IPhone 12 pro MAX in Brașov

Florinb
Începător
Nu am semnal 5G in Brașov pe IPhone 12 pro max
6 Răspunsuri 6

DanielaH
Moderator
@Florinb, bun venit în Comunitate și mulțumim pentru sesizare! Ne poți oferi mai multe detalii, te rog? De când se întâmplă acest lucru? Este vorba despre semnalul indoor sau outdoor? Este o anumită zonă în Brașov unde nu funcționează sau în tot orașul? Ne-ar ajuta mult locația exactă pentru a putea verifica cu colegii noștri de la departamentul tehnic. Mulțumim.

Florinb
Începător
De aproximativ o luna de când folosesc acest telefon, nu am prins nicăieri in Brașov semnal 5G si aici vorbesc de zone in care ar trebui sa fie acoperire buna, ex. Centrul orașului

DanielaH
Moderator
@Florinb, ai un abonament compatibil cu 5G? Ne-ar mai ajuta să știm dacă ai mai folosit acest serviciu și înainte sau doar cu acest telefon.

Florinb
Începător
Da, am un abonament compatibil și schimbată cartela, in mod preventiv și datele de internet introduse manual de către angajatul orange shop

Salut! Am verificat localitatea Brasov si avem acoperire buna 5G acolo. Colegii nostri au facut o modificare in profilul abonamentului tau. Te rugam sa inchizi si sa redeschizi telefonul si sa ne spui daca functioneaza acum. Multumim.

Florinb
Începător
După modificarea făcută de colegii dumneavoastră in profilul abonamentului, problema s-a rezolvat și apare ca funcțional in rețeaua 5G. Mulțumesc