anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Lipsa semnal si 4G Filiasi, judetul Dolj

Alex0412
Junior

Salutare,

Mai are cineva probleme cu reteaua in acest moment? Nu am semnal, nici 4G’ul nu functioneaza. Sunt din localitatea Filiasi, judetul Dolj.

10 Răspunsuri 10

DanielaH
Moderator

Salut, Alex! Bun venit în Comunitate!

Nu avem semnalat niciun incident de rețea în acest moment în zona menționată de tine.

De cât timp sunt aceste probleme? 3G/ 2G funcționează? Mai sunt și alte persoane care întâmpină aceleași dificultăți?

Buna Daniela, cred ca de la ora 12:00 a inceput si tot in acelasi stadiu este, lipsa semnal ori doar o liniuta, 4G apare dar nu merge internetul. Si tatal meu are probleme cu semnalul si este pe abonament. Am dat restart la telefon de mai multe ori.

Mulțumesc pentru detalii. Poți face o probă cum SIM-ul într-un alt telefon să vedem dacă situația persistă?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Incearca sa treci telefonul pe 3G/2G fortat din setari, si vezi daca e un pic mai bine. Dupa care, fa o sesizare. Mie unul imi suna a problema de semnal (o antena din zona probabil ca nu mai emite).

Poti sa faci o sesizare la 300 (din Orange), 0374 300 300 (din orice retea) sau, daca esti client Orange Romania (nu Communications/Telekom Fix), ai la dispozitie si chat-ul Djingo.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Posibil să fie vreun echipament defect in zonă. Te sfătuiesc să suni la 300 și să le explici situația din zona respectivă sau pe Chat Djingo.

Baftă multă!

Alex0412
Junior

Multumesc pentru ajutor, nu raspunde nimeni la 300 si nici pe Chat-ul Djingo. 

Scrie-le din My Orange, secțiunea Contact/ Contactează-ne. Baftă!

DanielaH
Moderator

Alex, s-a rezolvat situația sau persistă în continuare?

Alex0412
Junior

Buna, da, totul si’a revenit la normal in jur de ora 20:00 aseara. Multumesc pt tot! Zi buna!

Super! Mă bucur! Mulțumim pentru confirmare!

Te mai așteptăm în Comunitate.