anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Puteți da exemple de localități unde preconizați că se va lansa 5G-ul?

Vio73
#StarMember
Eu cred că va fi în prim-plan capitala și câteva orașe mari gen: Iași, Cluj, Timișoara, Constanța, eventual Valea Prahovei, etc.
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
București, zona centrala ca și Vodafone și Digi, probabil litoralul românesc, Cluj Napoca, Timișoara, Iași, Brașov, Poiana Brașov și Iași, fiind un număr mare de abonați în zona Moldovei.

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Razvan
#StarMember
București, zona centrala ca și Vodafone și Digi, probabil litoralul românesc, Cluj Napoca, Timișoara, Iași, Brașov, Poiana Brașov și Iași, fiind un număr mare de abonați în zona Moldovei.

Laura_cio
Senior
Începând cu capitala, s-ar mai lansa in marile orașe: Brașov, Constanța, Sibiu, Cluj-Napoca, Timișoara, Iași, in stațiunile montane si pe litoral.

Ascary
Campion certificat
Capitala in primul rand,apoi câteva din orașele mari,Ploiesti,Brașov,Constanta,Cluj,Iași...

Romeo_
Senior certificat
Bucuresti,Brasov,Cluj,Timisoara,Iasi

Miha_Z
#StarMember
Cu siguranta vor incepe din aceleasi orase unde au introdus si prima data 4 G. Va incepe cu Bucuresti, Brasov si statiunile de vacanta de pe Valea Prahovei, in zona Bran-Moieciu si in Poiana Brasov. Apoi vor continua cu Sibiu, Cluj-Napoca, Iasi, Timisoara, Constanta si statiunile de pe litoral si Galati.

Sandrodan
Junior
Bucuresti zona centrala

FaraUnID
Campion certificat
Orasele mari, centrele universitare, statiunile turistice si zonele cu vad comercial.

Jay
Campion certificat
Probabil se va incepe din orasele unde exista si Orange Care... cu populatie mai numeroasa 🙂

Sorin_2
Junior
Cluj, București, Iași, Timișoara

Costy
Explorator entuziast
Cred că primul oraș va fi Cluj, pentru că în zonă sau făcut și primele teste 5G...apoi va urma București, Timișoara, Brașov, Iași, Constanța...

Luigykent1987
Începător
Timisoara nu as crede

Sori_2
Începător
Targu Mures