anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Probleme retea 4G in Timisoara

fabytm
Explorator
In ultima saptamana vitezele 4G+ in Timisoara sunt foarte slabe. Am incercat pe mai multe numere si viteza de download nu trece de 8-10Mbps. In primele secunde ale unui test de viteza ajunge viteza pe la 40-50Mbps dar scade brusc la 8-9Mbps oriunde in oras si la orice nivel de semnal.
Pana saptamana trecuta aveam peste tot in oras macar 40-50Mbps outdoor si media era peste 100Mbps pentru download.
36 Răspunsuri 36

Vio73
#StarMember
O veste excelentă! Felicitări Orange!

Vio73
#StarMember
@Fabytm, Cum mai este pe la tine, s-a rezolvat?

teacher_
#StarMember
In weekend am fost in Timișoara, chiar prin tot orașul, și am fost pe 4g peste tot... Nu am avut probleme la nici un site, sau la maps.

Razvan
#StarMember
Ai făcut teste de viteză, ca în navigație/hărți nu se simte dacă merge cu 10 Mbs?

DanielaH
Moderator
@fabytm, mai ești în Timișoara? Ai mai întâmpinat probleme cu rețeaua? Ai reușit să mai testezi în zonele în care vitezele 4G+ erau slabe luna trecută?

Vio73
#StarMember
Am văzut că Fabian a postat pe softpedia că rețeaua și-a revenit în Timișoara! A și pus un test de peste 170 Mbps. https://forum.softpedia.com/topic/889119-lte-de-la-orange-romnia/page__st__19908

DanielaH
Moderator
@fabytm, ne poți confirma și aici, te rog, dacă s-au rezolvat problemele cu rețeaua în Timișoara? Care mai este situația? Mulțumim!