anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Probleme cu rețeaua Orange în Oravița, Jud. Caraș-Severin ! 16.09.2021

Dorin10
Junior entuziast
Bună!
Este vorba de orașul Oravița, jud. Caraș-Severin.
Este normal ca în anul 2021 când internetul a ajuns la viteze foarte mari, să am o viteză de 2 Mbps (2 mega pe secundă) în 4 G?
Mai mare e viteza pe Digi Mobil de 10x mai mare, cam de cel puțin 20-30 mega/secundă.
Doar că la Digi abonamentul costă 4 euro iar la Orange 20 euro.
Dețin 1 abonament la Digi Mobil și 1 ab. la Orange.
Observăm nepăsarea Orange care nu mai investește nimic în rețea, îi pasă doar să ne încarce cu abonamente cât mai mari.
Degeaba are acoperire cu 1% mai mare ca alte rețele dacă viteza la internet este jalnic de mică.
Nu pot vedea un videoclip pe YouTube fără să se întrerupă într-una !
Orange, nu mai visa și investește mai mult mai ales în orașe, pt că numai faci nimic de foarte mult timp, ți-o ia până și Digi înainte, ei investesc în permanență și respectă mai mult abonații !
În felul ăsta, Orange, va pierde jumătate din abonați în 2-3 ani.
Păcat de rețea !
22 Răspunsuri 22

DanielaH
Moderator
Salut, Dorin298! Colegii de la departamentul tehnic ne-au confirmat că, într-adevăr, există un incident deschis încă la una dintre antenele ce deservesc zona respectivă. Nu avem în acest moment un termen de remediere, dar vom anunța aici în Comunitate când vom avea confirmarea că s-a rezolvat. Mulțumim pentru răbdare și înțelegere.

Dorin10
Junior entuziast
Problema persistă!!!

Dorin10
Junior entuziast
În continuare...probleme MARI !

DanielaH
Moderator
@Dorin298, îmi pare rău. Nu am primit încă niciun update de la colegii mei, dar o să-i mai întreb.

Dorin10
Junior entuziast
Din păcate nici o speranță de mai bine !!! :(((

DanielaH
Moderator
Situația este în continuare în atenția colegilor mei. Din păcate, încă nu avem un termen de remediere. Dar revin imediat ce am noutăți. Îmi pare rău că nu pot veni momentan cu vești mai bune.

DanielaH
Moderator
@Dorin10, mai sunt probleme de rețea în zona ta?

Dorin10
Junior entuziast
Ceva, ceva parcă s-a mai mișcat. Dar se pare că nu e o ,,stabilitate" totală a vitezei la Internet. Acum e 5-6 mega viteză, apoi peste 5 minute e 1 mega, și chiar și sub. Sunt fluctuații foarte mari. Nu e stabil nimic aici. Problema trebuie remediată în modul cât mai urgent și serios !