anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange extinde rețeaua 5g în Tg Mureș și Miercurea Ciuc

Vio73
#StarMember

 

 
 

Orange adaugă două noi orașe pe harta 5G - Târgu Mureș și Miercurea Ciuc

 

În prag de sărbători, Orange România aduce clienților din Târgu Mureș și Miercurea Ciuc acces la cea mai bună experiență de conectivitate prin intermediul rețelei 5G. Astfel, începând de astăzi, locuitorii, autoritățile publice și companiile din cele două orașe se pot bucura de super viteze de internet și cele mai bune servicii pe care rețeaua Orange le oferă.

Odată cu extinderea în Târgu Mureș și în întregul oraș Miercurea Ciuc, rețeaua Orange 5G devine prezentă în 23 de orașe precum, Arad, Bacău, Craiova, Brașov, București (acoperit 100%), Cluj-Napoca, Constanța, Iași, Sibiu, Suceava și Timișoara, dar și în localități din județul Ilfov, stațiuni montane și estivale.

De asemenea, clienții Orange se pot bucura nu doar de o rețea 5G în continuă expansiune, ci și de abonamente 5G adaptate nevoilor de comunicare. Aceștia pot alege din orice magazin Orange abonamentul 5G care li se potrivește sau pot descoperi reducerile speciale disponibile exclusiv online. De exemplu, abonamentul Smart Plus 15 cu internet nelimitat 5G, 6.3 GB în roaming SEE, minute și SMS naționale și în roaming SEE nelimitate, 600 minute internaționale și acces la Netflix timp de 6 luni este acum redus cu 50%, de la 15 euro la 7.5 euro/lună. Detalii complete despre abonamentele Orange 5G și reducerile din această perioadă sunt disponibile pe pagina dedicată.

Sursa:

https://newsroom.orange.ro/comunicate/orange-adauga-doua-noi-orase-pe-harta-5g-targu-mures-si-miercu...

 

8 Răspunsuri 8

DanielaH
Moderator

Mulțumim pentru topic, @Vio73!

mihai_13
Maestru

intreb ; exista vre'un criteriu dupa care se aleg  ordinea oraselor in care se implementeaza celulele 5G ? 

Eu cred că de la anul vor fi cel puțin toate reședințele de județ acoperite cu 5g!

@mihai_13: DA. Criteriul ține cont de avize și număr de terminale 5G din zona respectivă. În caz că nu știai, operatorul poate să cunoască tipul terminalului utilizat de tine, chiar și fără să te întrebe. 😁

 cred ca tine cont -  de exemplu in Municipiul Galati  care este covarsitor pe reteaua Orange  (cred ca peste 65%  la portocala si restul pe rds-rcs si vodafone pe locul 3 )  iar telefone cu tehnologia 5G cred ca sunt  majoritare (peste 50%+1 )  cam  ce prioritate poate avea Galatiul !? 🙂  

@mihai_13😃 ”50+1%” sau.... 50%+1? Pentru primul caz (50 de cazuri peste 1% din total) este destul de trist și chiar îngrijorător. Pentru al doilea caz (1 caz peste 50% din total) este totuși promițător. 😎

am corectat 😁  👍

Razvan
#StarMember

Au început swap-ul cu Ericsson și posibil să aibă legătură cu Core regional din Cluj Napoca. La București, fiind pe Huawei nicio mișcare pe sudul țării, în acest an și posibil niciuna până nu trec de la Huawei la Ericsson.