anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange aduce tehnologia 5g la Untold

Vio73
#StarMember
Orange testează această tehnologie alături de Samsung.
https://www.orange.ro/newsroom/comunicat/inovatii-1/orange-aduce-inovaţia-5g-la-untold-1127
1 Soluţie acceptată‚

Laura_cio
Senior
Mulțumim, Vio, pentru încă o informație interesantă! E un loc propice pentru lansare,in aglomerație.

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Razvan
#StarMember
Super tare, în sfârșit lansează comercial și ORO tehnologia 5G după cei 2 jucători, de pe piața mobila din România. Bravo Orange România! Poate în scurt timp vor avea acoperire extinsă față de ceilalți competitori.

Miha_Z
#StarMember
Untold este contextul ideal pentru a pune in valoare tehnologia 5G si era de asteptat ca acest lucru s-o faca cu sprijinul firmei Samsung. Cu telefonului Samsung Galaxy S10 5G si a ochelarilor VR cei prezenti vor sta virtual fata in fata cu artistii ce vor concerta pe scena principala, totul prin intermediul retelei Orange 5G. Din ce am citit, un alt aspect interesant este faptul ca transmisiunea live in format 4K a concertelor de pe scena principala a festivalului va putea fi urmarita pe doua ecrane LED amplasate in zona Orange de langa main stage.

Razvan
#StarMember
Primele teste experimentale 5G le-au realizat în comuna Florești, probabil ca acolo au vreun Hub regional de testare a tehnologiilor care vor sa le implementeze ulterior.

Laura_cio
Senior
Mulțumim, Vio, pentru încă o informație interesantă! E un loc propice pentru lansare,in aglomerație.

Vio73
#StarMember
Cu mare plăcere, Laura !

Romeo_
Senior certificat
Dar s-au terminat testarile la el?Stiam ca inca este in perioada de testare 😞

Razvan
#StarMember
Nu știu, probabil încă nu si de a cea au ales sa lanseze provocarea 5G la Untold, ca să atragă mai mult marketing, ca dpdv teoretic ce se poate face cu 5G la concert se poate face și cu 4G+, cu capacitate mare instalată.

Deyu23
Explorator
Am vazut pe FB, pare interesanta si chiar as fi curios sa testez si eu, atat telefonul cat si vitezele de download / streaming

Tina
Cunoscător certificat
Bun, a fost lansată! Sper la câteva impresii de la cei care și ajuns la Untold!

Vio73
#StarMember
Am văzut și o prezentare... https://youtu.be/H9pkXgN9ZPo

Miha_Z
#StarMember
Interesanta prezentarea, dar mi-ar fi placut sa fi prezentat si un live de la Untold de pe un Samsung S10 5G. 😉

Anca07
#StarMember
Dupa cum si Tina a zis, nu este nimeni printre noi care a testat 5G-ul la Untold si care ne poate impartasi cateva impresii? Sunt curioasa cum a facut fata acolo, printre mii de persoane cu internetul "intins la maximum":)