anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu mai imi merge 4g de ieri, ce as putea face?

Cosmin_27
Începător
Nu mai imi merge 4g de ieri dimineata, ce as putea face?
12 Răspunsuri 12

FLo1
#StarMember
@Cosmin_27: Bun venit in Comunitate.Ai putea sa ne dai cateva detalii necesare despre telefonul utilizat, daca ai modificat unele configurari in SETARI, zona in care locuiesti (poate sunt probleme in zona unde locuiesti cu 4G-ul sau nu se receptioneaza corespunzator, indoor sau outdoor). Revino pe topic cu detalii.

Cosmin_27
Începător
Huawei p20 pro, zona Timis. Nu am schimbat nici o setare. Am incercat sa dau restart la telefon si am aceeasi problema.

DanielaH
Moderator
Cosmin, nu avem semnalat niciun incident de rețea în zona Timiș. Ai încercat să faci o probă cu SIM-ul într-un alt telefon?

Cosmin_27
Începător
Da, si tot h+ apare.

DanielaH
Moderator
Ai abonament sau PrePay? Verifică, te rog, dacă ai activă o opțiune compatibilă 4G. Ai făcut recent vreo modificare în profilul abonamentului/ opțiunii?

Cosmin_27
Începător
Am PrePay cu oferta de 6€ care are deja 4g inclus. Nu am facut nici o modificare la abonament, doar am reincarcat telefonul si de atunci nu mai merge 4g

DanielaH
Moderator
Cosmin, ți-am trimis un mesaj privat pe adresa de e-mail cu care te-ai înregistrat în Comunitate. Aștept răspunsul tău.

Vio73
#StarMember
Salutare! Probabil a picat vreun echipament în zona ta și de aceea! Când ai un pic de timp, mergi și ceva mai departe și vezi dacă se manifestă tot așa.

DanielaH
Moderator
@Cosmin, s-a rezolvat problema cu apelul 4G? Funcționează acum? Te așteptăm să revii în Comunitate cu detalii. Mulțumim.

sandu_4
Începător
acelasi lucru mi s-a intamplat si mie, de cateva zile nu functioneaza 4G, optiune cu internet 4G activa + 4 euro credit. am dat restart la telefon, am dat reset la setarile de retea dar problema persista.

Vio73
#StarMember
Salut!Trebuie contactat Serviciul Clienți, ca să vezi care este de fapt problema. Baftă!

DanielaH
Moderator
@sandu, bun venit în Comunitate! Ai făcut recent vreo modificare care să fi inactivat opțiunea compatibilă 4G?