anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Niciun serviciu

Gabriel6
Începător

Salut, am o problema, stateam pe telefon și dintr-o data nu am mai avut semnal la cartela,(niciun serviciu) am scos cartela am băgat o in alt telefon, dar tot degeaba, am dat restart la telefon etc, este posibil sa fie cartela problema?

5 Răspunsuri 5

teacher_
#StarMember

Salut! @Gabriel6!  Este posibil să fie demagnetizată cartela. Poți să o schimbi gratuit la orice Orange Shop (nu Store, sau alt fel de partener). Locatiile Orange Shop le găsești aici https://www.orange.ro/shops/ 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Gabriel,

Bine ai venit in Comunitate!

Cu toate ca nu putem vorbi de o demagnetizare (cartelele SIM nu sunt magnetice si nici magnetizabile, ca urmare, nu se pot demagnetiza), da, se poate sa fie o problema a cartelei SIM, si sa trebuiasca inlocuita. 

Daca este intr-adevar o problema de SIM, trebuie facut un drum intr-un Orange Shop pentru inlocuire.

Cu toate astea, inainte de asta, intreaba daca si alti clienti Orange din apropiere (prieteni, cunoscuti) au aceeasi problema. Daca da, problema e cel mai probabil de retea, nu de SIM. Caz in care, trebuie facuta o sesizare folosind unul dintre mijloacele de contact de aici.

Client Orange

delfinas
#StarMember

Gabriel, bun venit in Comunitate!!!

Dupa cum au zis si colegii, poate fi o problema legata de SIM si trebuie sa faci o deplasare la un magazin Orange.

In ce zona esti? Esti cumva in roaming?

 

 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Mai mult că sigur este simu-ul. Mergi la un magazin Orange și rezolvi in 5 minute problemă.

Baftă!

DanielaH
Moderator

@Gabriel6, s-a rezolvat situația? Ai fost într-un magazin pentru o schimbare de SIM?