anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Mai are cineva probleme de rețea Orange in Brasov zona Tractorul?

Adi_225
Junior
Bună seara.
Eu am probleme de retea inca de anul trecut luna noiembrie. Netul funcționează ca la țară și doar două liniuțe de semnal.
Va multumesc. O seara buna
9 Răspunsuri 9

And04
Senior
Salutare, @Adi 225 Este foarte bine ca ai semnalat problema. Au mai fost probleme si acum cateva luni, ai aici un topic similar: https://comunitate.orange.ro/questions/2808789-semnal-slab-indoor-brasov-cartier-coresi Te sfatuiesc totusi sa consulti harta de acoperire, apoi sa iei legatura cu Serviciul Clienti: apel 300, Chat - ul din aplicatia My Orange, forma de contact de pe site-ul Orange, Djingo).

Viocat
Senior certificat
Ce setari ai la cartela sim? Poate intra automat pe 2g/3g.

Adi_225
Junior
Bună dimineața am 4G Am schimbat si cartela la cererea Orange. Tot degeaba problema a rămas neschimbată.

FLo1
#StarMember
@Adi: ”Am 4G, dar am probleme de rețea”...... Nu se prea leagă cele două afirmații. În multe locații sunt probleme indoor. Sau problemele cu rețeaua se manifestă la fel și când ești în afara locuinței? Unde, în ce moment al zilei și de când se manifestă acest fenomen? Din ”noiembrie” poate a devenit mai deranjant....

Adi_225
Junior
Problema este doar indoor in afara locuinței nu este nici o problemă. Atașat va arat data exactă de cand a aparut problema. Încă nu s-a rezolvat. M-am săturat de atatea luni de zile

FLo1
#StarMember
@Adi: În cazul tău, ca la mine și asemănător altor situații cu probleme în același context, rezolvarea de moment este una singură: descurcă-te pe cont propriu prin amplificatoare de semnal sau utilizarea de servicii VoWIFI. În acest fel îmbunătățirea semnalului indoor va fi considerabilă, comparativ cu situația curentă. Numai bine.

Viocat
Senior certificat
Are vreun efect daca bateria este incarcata sau descarcata? Ai fost cumva plecat in strainatate si sa fie roamingul activat? Incearca sa setezi manual reteaua.

Adi_225
Junior
Bună seara am incercat, același rezultat. Am sunat astăzi la orange si mi-au zis așa senin ca nu au ce face. Drăguții de ei.....

DragosMircea
Începător
Toti locuitorii cartierului Tractorul au probleme de semnal gsm atat indoor cat si outdoor. Puteti verifica oriunde pe str Bronzului, Argintului, Socec, in parcarea de la Penny...Problema e ca nu ne strangem 1000 sa semnalam in acelasi timp ca sa fie o problema pt Orange, apoi sa plecam cateva sute ca sa se trezeasca. Am facut print screen sa se vada in setari cat de bun e semnalul dar degeaba. Raspunsurile de la Orange sunt formale si fara baza, nu au trimis pe nimeni sa verifice, las' ca merge si asa...Doar pe wifi pot vb in casa