anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Lipsă semnal in supermarket

Moscraciun12
Junior
Salut,
Când mă aflu în interiorul unui supermarket, nu am semnal și nici datele mobile nu funcționează.
Care poate fi explicația?
6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember
Salutare! Orange nu asigură semnal în interiorul clădirilor, mai ales în interiorul supermarketurilor. De obicei, acestea își montează repeatere, dacă nu este semnal nativ de la operatori. Poți pune o întrebare și la ei, dar știu că nu asigura indoor semnal, ci doar outdoor! Succes!

Moscraciun12
Junior
O prostie din punctul meu de vedere... O să mă portez la concurență

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Vezi doar ca s-ar putea ca nici concurenta sa nu aiba semnal. Pentru ca, atata timp cat infrastructura cladirii nu se modifica (sau nu se intervine cu un repeater in interior), nici regulile fizicii nu se modifica. 🙂
Client Orange

BlackWolf
Senior certificat
Salut! In cazul asta e asa cum zic colegii mai sus, din ce stiu eu este o problema pe care trebuie sa o rezolve administratia supermarket-ului prin montarea de antene suplimentare. Ei nu si-au facut treaba cum trebuie, nu operatorii de telefonie mobila. Panourile metalice tip sandwisch, structura metalica si izolatia din care sunt facute spatiile comerciale mari ecraneaza foarte mult si blocheaza undele radio, adica si semnalul de telefonie mobila. Fara antene suplimentare nici nu prea ar avea cum sa fie semnal bun. De exemplu aici in Mall sunt montate antene suplimentare pentru Vodafone si Orange, de Digi si Telekom nu stiu, dar cred ca au si ei...

Moscraciun12
Junior
Digi are semnal

BlackWolf
Senior certificat
Inseamna ca probabil Digi are antene montate in interior. Ce nivel de semnal au Orange si Digi inafara supermarket-ului si ce nivel de semnal are Digi in interior?