anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Lipsă acoperire 3G/4G la Băile Felix

Razvan
#StarMember
Am ajuns la hotel si aveam nevoie să transmit receptionez ceva pe whats app. Pauză semnal pe 3G/4G indoor si outdoor, noroc că am back-up pe telekom, că ORO este inutilizabil pe 2G.
Poate se sesizează colegii de la tehnic si imbunatirea retelei.
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
Eu mă foloseam de wifi pe acolo pentru date. Semnalul e destul de slab, atât spre ștrand cât si spre hotel, oricare ar fi acesta. E o stațiune "mare" dar cu clienți care nu stau permanent în acea zonă. De aceea și investițiile sunt cum sunt. Paradoxal, concurența are semnal mult mai bun, de parcă e altfel....doar în Felix.

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

Vio73
#StarMember
Poate e vreo problemă tehnică sau altceva. În trecut era destul de bine și repet, poate e ceva temporar, care va fi rezolvat. Altfel, nu pot să cred că sunt probleme in cea mai mare stațiune balneoclimaterică.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Nu ma mai mira nimic. Daca in locuri in care (conform hartii de acoperire) ar trebui sa ai semnal, si nu ai, nu ma mai mira nimic. Posibil sa fie probleme temporare. Saau...dezinteres.
Client Orange

FLo1
#StarMember
Eu mă foloseam de wifi pe acolo pentru date. Semnalul e destul de slab, atât spre ștrand cât si spre hotel, oricare ar fi acesta. E o stațiune "mare" dar cu clienți care nu stau permanent în acea zonă. De aceea și investițiile sunt cum sunt. Paradoxal, concurența are semnal mult mai bun, de parcă e altfel....doar în Felix.

FLo1
#StarMember
Ca o completare: Nu doar la hotelurile dinspre Deva (Internațional/President) baza e pe Digi/Vodafone, ci chiar si la pensiunile din zona ștrandului, Termal sau hotelurile în paragină de pe centură. Semnal mai bun pe Orange pare să fie spre 1Mai, darnu e chiar .... Felix.

Razvan
#StarMember
Au un singur site in centrul localității, in rest nimic si nu are cum să facă față.

Vio73
#StarMember
Cu ocazia asta poate fac ceva și ei!

Razvan
#StarMember
Să vedem, poate mai mișcă si ei cu densificarea retelei, nu doar cu acoperirea pe hârtie.

Vio73
#StarMember
Rămâne de văzut!

Razvan
#StarMember
Orange nu are acoperire 4G nici la Stâna de vale.

FLo1
#StarMember
@Razvan: Deși nu am dovezi actuale, te invit la un ocol pe la ”peștera Urșilor” și apoi o frumoasă dumeție spre Arieșeni (munții Apuseni), prin Poiana Horea (CJ) - un drum aproape forestier....În fine: cauți semnalul cu lupa, până spre lacul de la Fântânele.

Razvan
#StarMember
Da, așa este. Am fost in locațiile mentionate de tine în 2016 și 2021.