anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce unele stații radio (relee) au doar un sector în 4G+ ?

Costy
Explorator entuziast
Știu... sunt puțin subiectiv dar din păcate trebuie sa semnalez și această situație.
Râșnov - pe hartă, orașul este catalogat cu acoperire 4G+.
În realitate, din cele două stații radio, care sunt situate realmente la câteva sute de metri (aproximativ 300/400 metri) doar o singură sectorială are emisie 4G+.
Întrebarea mea este...
Întâmpinați și voi astfel de situații și ce se poate face pentru ca o stație radio să beneficieze de 4G+ pe toate cele patru/opt sectoriale?
Aștept părerile voastre și eventual și un răspuns oficial Orange.
Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Costy, mulțumim pentru semnalarea acestei situații! Momentan planul de instalări nu este finalziat in Râșnov; sunt în execuție lucrări de dezvoltare a rețelei pe tehnologia 4G+ care vor fi continuate în lunile următoare.

Vizualizare soluţie în postul original

21 Răspunsuri 21

Vio73
#StarMember
Cine știe cum au gândit ei când au făcut instalarea sectoarelor așa.

Jay
Campion certificat
Intr-adevar, numai Orange poate raspunde la acest gen de intrebari.. dar, numai semnaland niste probleme, se pot face demersuri in rezolvarea lor..

Vio73
#StarMember
Mai multe sesizări și poate se rezolvă. Poate ajută și suportul Comunității un pic! Mulțumim!

Miha_Z
#StarMember
Sincera sa fiu nici n-am reusit sa citesc toata intrebarea. Costy m-a vrajit avatarul tau. Vrei sa ne hipnotizezi? 🙂

Costy
Explorator entuziast
No way... este prietenos, dar poate are efect în relația cu serviciul tehnic Orange.

Miha_Z
#StarMember
Glumeam, chiar e interesant. Unde mai pui ca e si portocaliu. 🙂

Alex_G_
Cunoscător
Foarte interesant avatarul. Pe moment am avut impresia ca se încarcă poza și nu înțelegeam de ce nu apare nimic :)), apoi m-am prins ca e o iluzie optica. :)) Interesantă alegere! Ne vei vrăji.

Vio73
#StarMember
Costy, eu sunt convins că Orange va rezolva problema în zona ta, fiind una de maxim interes pentru turiștii aflați acolo, locuitori și nu numai.

Romeo_
Senior certificat
Costy de nu stii ceva / Ne raspunde Mihaela / Si daca e ocupata / Daniela vine-n data / Cu-n raspuns promitator / Care nu-i intamplator / De se poate rezolva / Cred ca te va ajuta.

Vio73
#StarMember
Bravo domnule!

Miha_Z
#StarMember
Superb Romeo. Neaparat vreau si eu cateva versuri despre mine. :))

Vio73
#StarMember
Poate mai fac și ei optimizări de rețea și vor pune 4g+ mai peste tot unde este trafic mai mare.

DanielaH
Moderator
Costy, mulțumim pentru semnalarea acestei situații! Momentan planul de instalări nu este finalziat in Râșnov; sunt în execuție lucrări de dezvoltare a rețelei pe tehnologia 4G+ care vor fi continuate în lunile următoare.

Costy
Explorator entuziast
@DanielaH Mulțumesc frumos pentru informațiile oferite! Vă doresc o după amiază plăcută.