anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce nu am semnal, județul Maramureș localitatea Ulmeni?

Ionuț_Chiș
Începător
Salut, nu am semnal de ieri și am dat multe ori restart uri și resetare și tot nu merge. județul Maramureș, localitatea Ulmeni
2 Răspunsuri 2

teacher_
#StarMember
Salut! Ai incercat să pui cartela în alt telefon, sa vezi măcar dacă nu e din cauza cartelei?

iuiu88
Cunoscător
Salut, Ionuț Chiș ! Si eu sunt din Maramures si intr-adevar in zona Ulmeni nu este acoperire de semnal, fiind o zona destul de joasa, destul de impadurita si mlastinoasa. Ideea e ca si eu am probleme acolo si in Sacalaseni, sunt tot pe Orange. Hai sa vedem care ar fi problema si posibilele cauze : 1.Daca zici ca nu ai semnal exclusiv in aceasta zona nu ar trebui sa fie cartela de vina - desi demagnetizarea cartelei este adesea o problema cu simptome exact ca ale tale. Incearca sa pui alta cartela in telefon si vezi daca gaseste semnal. Daca da, inseamna ca ti s-a demagnetizat cartela ta si baietii de la Orange Shop de pe bd. Bucuresti nr 4 or sa te ajute . 2.In perioada sarbatorilor, reteaua este deosebit de plina si multe persoane din jurul meu intampina probleme de semnal; cu toate astea, eu fiind in Baia Mare, pot momentan sa sun si sa fiu sunata, dar este un factor demn de luat in considerare . 3.Semnalul in Ulmeni joaca feste uneori, cum ziceam mai sus. Daca te deplasezi in alta zone, incearca sa vezi daca iti merge semnalul si daca da, atunci problema este izolata in acea localitate, deci ar trebui facuta o sesizare la Orange.Intreaba-i pe cei din jurul tau din Ulmeni daca si eu s-au lovit de aceasta situatie si faceti o sesizare la Orange : prin email la service@orange.com, telefonic la *100# Self Care sau la numarul 300(apel gratuit pentru abonatii Orange), sau la numarul 0374 30 03 00 ( apel cu tarif normal ) sau 401 ( tarif national 0,14 euro/minut ) . Tine-ne la curent . Numai bine ! Cu stima, Iulia .