anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Date mobile nefunctionale pe PrePay si Yoxo - 03.02.2021

Anonim
Neaplicabil
De cateva minute nu functioneaza datele mobile pe telefoanele cu PrePay si Yoxo pe care le am in casa + vesti de la rude. Doar pe abonamentele clasice merge totul ok.
Confirma cineva ?
L.E: VoLTE picat pe cele doua tipuri de oferte
14 Răspunsuri 14

dompopp
Junior
confirm, wifi pe cartela este nefunctional de asemenea

Anonim
Neaplicabil
In ce regiunii a tarii? Eu sunt in vest.

dompopp
Junior
Cluj-Napoca

Anonim
Neaplicabil
Bingo, deci banuiam ca zona de vest si pe la Cluj cam are legatura. Vechile relatii Orange.

dompopp
Junior
Din pacate se pare ca asa este. Care ar putea fi explicatia?

Anonim
Neaplicabil
Poate a cazut ceva plaforma prepaid, o parte din ea sau lucreaza ei, dar nu prea as crede. Pare o problema tehnica. Sa vedem daca mai semnalizeaza si alti clienti, daca nu dorm. Si dimineata poate ne lamureste oficial cineva.

dompopp
Junior
Am inteles. Trebuie sa asteptam sa vedem, seara buna!

Anonim
Neaplicabil
Seara buna si tie!

Anonim
Neaplicabil
Pare ca si-a revenit.

Vio73
#StarMember
În Pitești nu au fost probleme! Și am vorbit cu prieteni și din alte zone.

teacher_
#StarMember
Nici eu nu am activa funcția de apel VoLTE (nici ieri nu a fost, dar nu am băgat în seamă). Nu am avut probleme cu apelurile oricum (și eu sunt în Cluj)

Neaplicabil
@dompopp ești adorabil pur și simplu... dacă Wi-Fi nu-ți merge pe cartelă n-are nici o treabă cu ce SIM ai tu băgat în telefon. Wi-Fi merge și fără SIM în telefon în condițiile în care ai la ce să te conectezi.

Neaplicabil
Presupun ca era vorba de Wi-Fi calling (aka VoWIFI), care este intr-adevar SIM/carrier-dependent. :) Personal n-am sesizat nicio problema in zona in care ma aflu. Deci presupun ca fie n-am fost eu atent, fie a fost o chestie zonala.

dompopp
Junior
@alterego Inainte sa incerci fara succes sa intelegi despre ce este vorba, te rog sa ceri explicatii. Este vorba de wifi care functioneaza pe baza unui router cu cartela, datorita inexistentei fibrei optice. O zi buna!