anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Acoperire Orange 5g și în Timișoara

Vio73
#StarMember
Văd că apare de câteva zile că există acoperire 5g și la Timișoara!
Felicitări Orange!
Sursa:
https://www.orange.ro/acoperire/harta-acoperire-retea/
18 Răspunsuri 18

Razvan
#StarMember
Da, s-a lansat înainte de Paște. Felicitări! Ar fi bine să mai crească și oferta de telefoane 5G accesibile în magazinele Orange, gen Xiaomi.

teacher_
#StarMember
Felicitări! Cate orașe sunt acum cu 5G? București, Cluj, Iași, Timișoara..? Mai sunt și altele?

Vio73
#StarMember
Și Brașov, cu Poiana!

dnz
Explorator entuziast
Felicitari Orange! Pe ce benzi s-a implementat? Pe ce frecvente?

Vio73
#StarMember
@Dănuț, Cu siguranță este pe 3400-3600Mhz și pe 800 Mhz!

dnz
Explorator entuziast
Antenele 5G, zona Modern ( intersecția Simion Bărnuțiu cu Bulevardul Dorobanților) Timișoara, unde e acoperire inclusiv în interior.

teacher_
#StarMember
Am câteva cunoștințe în Timișoara, chiar ziceau că așteptau 5G și acolo.. următorul oraș, putem să bănuim care va fi?

Amelie
Explorator
Interesată și eu, ce alte orașe și cam pe când va apărea acoperirea 5G

Miha_Z
#StarMember
Vad ca o parte din membri sunt fericiti de implementarea acoperirii 5G. O folositi? Sunt diferente mari fata de 4G+?

mc123
Junior
Salutare comunitate! Știe cineva dacă Orange face teste 5G pentru cartele prepay în Timișoara? Menționez că nu am abonament 5G, dar telefonul suportă 5G ... locuiesc în Giroc, aproape de Timișoara, și mi-a apărut acoperire 5G, suuuper tare 🙂

dnz
Explorator entuziast
@mc123 Foarte interesant! Poti sa faci un screenshot in aplcatia NetMonitor?

mc123
Junior
Salutare, am atașat print screen... Eu sunt mai atehnic, ce reprezintă cifrele alea? :))

Vio73
#StarMember
-RSRQ e gradul de încărcare al reței, -B 7, B 3 sunt benzile în care emite. -PCI este sectorul antenei pe care te-ai conectat. -22610 e codul de rețea. -bandwichi-lătimea de bandă (20 Mhz în 1800 - B 3 și 20 Mhz în 2600-B 7). Mai sunt și codurile de identificare ale antenelor, etc.

dnz
Explorator entuziast
Dar cand ai facut screenshot-ul iti aparea 4G+ nu? Incearca sa faci un ss cand iti apare 5G