anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

5G, acoperire mai bună decât 4G?

Vio73
#StarMember
Sunt nerăbdător să vedem ce va fi cu această tehnologie.
120 Răspunsuri 120

teacher_
#StarMember
Sunt în centrul unui oraș cat de cat decent (Târgu Mureș) și nu merge 4G+, am doar 4G, și viteza nu e ceva spectaculoasă. Probabil va trebui lucrat la acest aspect mai intai, apoi dat drumul la 5G

Barcelona
Începător
Mă aflu pe litoral mai exact Venus am 4G+ doar atât în rest netul merge slab

FLo1
#StarMember
Sa ma repet: Sunt in buricul unui Cluj-Napoca, la 100 metri de un supermarket si o scoala unde nu sunt probleme cu 4G. In schimb in locuinta (bloc) nu am decat un 2G pe la ferestre. Daca las telefonul prea in interiorul locuintei ramane telefonul fara.... "voce". Traiasca satelitii. Orange remediaza aceasta problema de vreo cativa ani, dar e in acelasi stadiu. Ca sa parafrazez: "la inceput nu aveam semnal, dar acum am semnal la fel ca la inceput!" Traiasca ORANGE!

Mitroi
Începător
Eu cred ca 5g are o acoperire mult mai buna!

FLo1
#StarMember
Fiecare se raportează la experientele personale. Motivatie: lumea asta-i cum o vezi, cealalta e cum o crezi. Pt mine un 5G va fi la nivelul 3G peste vreo 20de ani...din pacate pt unii, din fericire pt altii. Eu mai degraba as recomanda Orange-ului sa acopere cat mai bine zonele cu probleme de voce, altfel nici 112 nu te mai scapa.

danidnc
Începător
Acoperirea tine de frecventa, 5g va utiliza frecvente mai inalte decat 4g pentru a oferi viteze de transfer mai mari, prin urmare acoperirea va fi mai redusa

serban_1
Începător
sigur nu 🙂

gogaumarius
Începător
da, 5g e la alt nivel , doar ca acoperirea totala o sa fie expensiva , in viitor sper sa o avem si la orange

Cleaver
Junior entuziast
Nu tot ce suna ok și este mai nou va fi ok deoarece toți se bat in piept cu tehnologia 5g dar se va întâmpla ca și la 4g și 3G dacă te duci in zona rurală pregătește sa ramai fără semnal sau sa poți sa îți târâi telefonul intr-o convorbire din 2G care și așa slaba tot nu ai acoperire decât dacă te urci intr-un copac. Suna pompos 5g dar mai bine as prefera 4g dar cu acoperire de peste 100% sa spunem.

danidnc
Începător
Momentan 100% e marketing, inca cativa ani nu va fi o nevoie reala de vitezele 5G, cu siguranta multi preferam un semnal stabil si de calitate oriunde ne-am afla, decat sa ai super viteze outdoor in anumite locatii. Tehnologia evolueaza, incet incet va creste si continutul video si atunci 5g va fi un "must"

yoonuut
Începător
da este buna 5g decât 4 g

Daniel2004
Începător
Din punctul meu de vedere da, va fi mai bine reteaua 5G pentru ca viteza de net va fi mai buna

eda2k
Cunoscător
Acoperirea 5G va fi mai redusă decât cea 4G ! Cel puțin utilizând tehnologia actuală ... Spor !

Dexter252006
Începător
Mai întâi să meargă 4G in toate colturile clădirii și apoi vedem 5

Cozmin
Junior entuziast
Mda suntem cu totii, dar problema e ca nici macar nu au acoperire buna cu 3g da nu cu 5 g. Sa lucreze prima data la infrastructura, la relee de semnal si dupa da. Eu zic ca ar avea mai mult de castigat Orange daca lucreaza la acoperire decat sa ofere 5g. E bun si asta dar mai incolo peste cativa ani.