anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

4G cu Orange în Hăbud (Prahova) - 13km 543 metri 🤣🤣

Tiki
Junior

2023_03_27_16.13.56.jpg

Să ai 4G cu Orange în Hăbud (Prahova) înseamnă să crezi în Moș Crăciun...

H+ este realitatea din teren 😡.

Normal cu o antenă la 13 km distanță. 🤔🤔🤔

7 Răspunsuri 7

Razvan
#StarMember

Screenshot_20230327-165615.png

Salutare! Pe câmpul din apropierea localității se prinde B20, am cartat acu 1 an din avion de agrement. 

Dragă prietene, a avea o hartă făcută cu avionul nu stabilește funcționalitatea rețelei!
Adevărul este că telefonul meu se conectează la antena aflată la 13 km distanță.
Există o diferență între marketingul comercial și realitate! 

Am spus că semnalul este pe câmp, nu în interiorul localității, evident că nu te ajută, pe tine ca utilizator al rețelei. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă sunteți mai mulți utilizatori, faceți o sesizare comună în care atașați un tabel cu nume și prenume, numere de telefon și semnături, la care le faci poze și le încarci la adresa serviciul.clienti@orange.ro sau din secțiunea Contact, spunând care este situația. Eventual pui și ceva poze cu calitatea semnalului.

Sper să reușești!

Baftă!

Ideea este bună, dar noi suntem în "modelul european".

Așadar, în primul rând... AliExpress, antenă 4G, router 5G, amplificator etc.

Și dacă acest lucru nu se îmbunătățește.

Soluția va fi radicală cu un abonament Telecom în afara Europei/SUA.

M-am săturat de "Marketingul" care ne vinde vânt toată ziua.

Eu am reușit acum ceva ani să îi determin să pună la mine ( în rural) o antenă nouă, dar numai după ce am trimis mai multe sesizări de genul. Aia cu AliExpress și alte minuni, nu te sfătuiesc. Mai bine comanzi de la o firmă specializată din RO, iar dacă nu e ok, o dai retur.

Baftă!

Bună ziua,

În 8 ani de comenzi de la AliExpress nu am avut niciodată o problemă. De ce să plătești cuiva o marjă suplimentară? Dacă produsul nu funcționează, Aliexpress îmi rambursează imediat.
China în ciuda bârfelor și propagandei este mult mai serioasă în afaceri decât vânzătorii "europeni"!