anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Fibră optica Carei SM

VasT
Explorator entuziast

Salutare. 

Știe cineva in cât timp se termina cablarea într-un oraș cu 20000 de locuitori?  In Carei SM e instalat de dinainte de pandemie pe stâlp cablul pentru fibra optica Orange ( are sigla pe cablu), recent au început montarea de cutii in scara blocului într-un cartier tot cu sigla Orange.  Nu spune nimeni nimic când va fi gata. In slte localități mai neînsemnate are deja Orange fibra. 

1 Soluţie acceptată‚

VasT
Explorator entuziast

În sfârșit a venit fibra și aici in 28 februarie dar nu pe toate străzile e operațională încă.  Au spus că in 30 martie e estimat că va fi și la mine.  Până atunci e in dezvoltare dar deja i-au dat drumul

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

FLo1
#StarMember

@VasT: Calea de la cablearea străzilor până la cablarea imobilelor respectiv conectica până în apartament (casă) cunoaște un drum destul de lung încât să nu se poată preciza cu exactitate. Vreo câteva luni.... cu siguranță. Dar răbdare.....

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă s-a început ceva, de regulă ar trebui să se și termine. Cât va dura, nu știe nimeni exact, dar cu siguranță interesul lor este să se facă treaba cat mai repede și să existe finalitate, atât din motive financiare, cât și de a se duce lucrarea la bun sfârșit. Într-o localitate cu 2500 de locuitori, lucrurile au durat aproximativ o lună și jumătate, deci la numărul acela de locuitori, adică de vreo 10 ori mai mult, cu siguranță va dura ceva. Dar cred că mai important este să se realizeze lucrarea in mod corespunzător.

Baftă multă!

VasT
Explorator entuziast

În sfârșit a venit fibra și aici in 28 februarie dar nu pe toate străzile e operațională încă.  Au spus că in 30 martie e estimat că va fi și la mine.  Până atunci e in dezvoltare dar deja i-au dat drumul

Mă bucur că a ajuns și că vei ajunge să ai ce-ți dorești!

Succes!

VasT
Explorator entuziast

Revin, din nefericire.  O incompetență de așa natură e rar întâlnită.  Asta fără să jignesc pe nimeni.  Am făcut un abonament pe fibră și nu cel mai mic, chiar cel aproape maxim.  Înregistrat în sistem.  M-am interesat chiar și la magazin care, culmea ironiei, e chiar pe această stradă.  Au spus toți că am fibra pe stradă.  Ce să vezi? Ce e grru să crezi. Este fibră dar nu este. Așa ca și context strada are pe o parte case pe alta blocuri. Pe partea cu case e fibră pe cea cu blocuri nu sunt trase STB uri in scară.  Asta mi-a zis tehnicianul care a venit să instaleze. Deci tot pe cupru am rămas . Nu stie nimeni să-mi spună cand va fi deși am primit mesajul că se va schimba rețeaua.  Ciudat să lucrezi fără un termen estimativ. Nu înțeleg de ce nu se putea trage un cablu de peste drum așa cum are tras Digi? Foarte slab marketing.  Alții aleargă după clienți in timp ce Orange parca ar vrea să scape de ei. Sigur nu va dura mult din moment ce am primit mesajul dar ar trebui să știe cineva.  Săptămâni?  Zile? ( Nu e întrebarea pentru Comunitate) Asta e. O nouă țeapă marca Orange 

VasT
Explorator entuziast

Mâine e 30 martie iar acum nu mai știe nimeni un termen estimativ. Dupa 6-7 apeluri in Call Center.  Foarte interesant 

Trebuie să se rezolve. Și se numesc ,,ODB-uri".

 

VasT
Explorator entuziast

Da ai dreptate.  ODB uri. STB utile sunt altceva.  Mulțumesc 

Fă-le sesizare scrisă, e mult mai sigur!

VasT
Explorator entuziast

Le-am făcut.  Au făcut verificări la Tehnic.  Iar după 2-3 zile am primit același răspuns; ,, Nu avem un termen estimat "