anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Fibră optică Giroc

Mr_cutarescu
Începător
Bună ziua,
Sunt din Giroc, strada speranței nr 26, am înțeles că locatarii din bloc au depus semnăturile pentru legătura la fibra optică. Aparent doar strada asta nu are fibra, fiind înconjurată de alte străzi care au fibră, chiar vecinii noștri din spate au fibră de la Orange.
Voiam să știu în cât timp vor fi legați la fibra? Care este procesul din momentul depunerii semnăturilor? Mulțumim!
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Îmi cer scuze pentru întârzierea răspunsului. Din păcate nu vin cu vești prea bune. Primaria Giroc nu este de acord cu realizarea de săpături și/ sau plantare de stâlpi, în acest mod fiind imposibilă construirea rețelei de fibră optică.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Mr_cutarescu
Începător
Buna ziua, Mi se poate raspunde va rog la intrebare? Multumesc!

DanielaH
Moderator
@Mr.cutarescu, bine ai venit în Comunitate! Ne vom interesa la colegii noștri și vom reveni aici.

Mr_cutarescu
Începător
Bună ziua, Ați aflat ceva? Semnăturile cred că au fost deja depuse. Mulțumesc!

DanielaH
Moderator
@Mr.cutarescu, am întrebat colegii. Momentan nu am un răspuns, dar revin imediat ce primesc.

DanielaH
Moderator
Îmi cer scuze pentru întârzierea răspunsului. Din păcate nu vin cu vești prea bune. Primaria Giroc nu este de acord cu realizarea de săpături și/ sau plantare de stâlpi, în acest mod fiind imposibilă construirea rețelei de fibră optică.

FLo1
#StarMember
Dacă extinderea unei rețele de FO se poate efectua doar prin ”realizarea de săpături și/ sau plantare de stâlpi”, atunci este rezonabilă viteza de extindere a FO aferentă Orange, indiferent de locație / localitate. Dar despre traseu subteran (îngropat) nu se cunoaște? Sau astfel de investiții nu par să fie parte a mileniului 3. Personal abia am așteptat să scap de secolului 20, indiferent că e cu referire la energie sau telecomunicații. BTW: Nici la adresa domiciliului meu nu există FO de Orange. Dar nici stâlpi cu pe ei. În acest context este rezonabilă explicația absenței infrastructurii, deși discutăm depre o localitate centru universitar.

Mr_cutarescu
Începător
Bună ziua Până la urmă au băgat fibra in bloc prin extinderea ei de la un stâlp. Asta a fost săptămâna trecută. Săptămâna trecută a venit un agent sa ne facă contractele și ne-a zis că săptămâna asta toți vom fi racordați la fibra. Este joi deja și nu știm nimic. Agentul nu răspunde. Suntem 22-23 de oameni in bloc dornici de fibra voastră și totuși nu exista interes nici acum că fibra este deja trasa. Când intru pe site-ul vostru, adresa nu pare a fi mapata, chiar daca avem trasa fibra. Urgentati ceva, va rugăm.

DanielaH
Moderator
@Mr.cutarescu, mulțumim mult pentru detalii. Le-am trimis mai departe colegilor noștri.

Radu_B83
Începător

Buna ziua,

As dori sa intreb si eu pentru Calea Timisoarei (Giroc) daca este in planul celor de la Orange pentru aducerea fibrei?

Va multumesc!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Radu,

Din cate inteleg eu, problema nu e la Orange.

“Primaria Giroc nu este de acord cu realizarea de săpături și/ sau plantare de stâlpi, în acest mod fiind imposibilă construirea rețelei de fibră optică."

Ai incercat sa iei legatura cu cineva de la Primarie in sensul asta?

Client Orange