anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Care este diferenta intre opțiunea de 1 € si cea de 3€ ?

Mădălin
Cunoscător certificat
Dacă ești utilizator de prepay atunci sigur ți-ai pus această întrebare : de ce atât la 3euro cât și opțiunea de 1 euro primesc aceleași resurse.Diferenta e mare de preț...
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat

Optiunea de 1 euro are minute si SMS national nelimitat.

Pe langa acestea, la optiunea de 3 euro ai si 50 minute nationale si internationale catre fix sau SMS nationale.

 

Update: optiunea de 1 euro este disponibila doar online in contul My Orange.

Gasiti aici detalii despre toate optiunile prepay in vigoare: https://www.orange.ro/prepay/optiuni-prepay/

Vizualizare soluţie în postul original

21 Răspunsuri 21

Jay
Campion certificat
Probabil este o solutie pentru cei care se intampla sa aiba o urgenta si sa aiba doar 5 lei la indemana.. altfel da, daca au aceleasi beneficii, decat sa alegi 1€ sau 3€ mai bine alegi 5€..

Miha_Z
#StarMember
Madalin ce resurse contin cele doua optiuni? Eu sunt pe abonament si din punctul meu de vedere nu e corect ca ambele optiuni avand credit diferit sa contina aceleasi resurse. Undeva trebuie sa existe o diferenta,nu?

Tina
Cunoscător certificat
Nu este adevărat ca aceleași opțiuni. Sunt putine resurse, in ambele cazuri dar sunt diferite de la 1 la 3 euro.

FaraUnID
Campion certificat

Optiunea de 1 euro are minute si SMS national nelimitat.

Pe langa acestea, la optiunea de 3 euro ai si 50 minute nationale si internationale catre fix sau SMS nationale.

 

Update: optiunea de 1 euro este disponibila doar online in contul My Orange.

Gasiti aici detalii despre toate optiunile prepay in vigoare: https://www.orange.ro/prepay/optiuni-prepay/

Vio73
#StarMember
Cine știe cum au gândit când au făcut așa ceva! E greu de spus, pentru că este posibil să fi făcut-o cu logică sau fără!

Miha_Z
#StarMember
Madalin, dupa cum relateaza colegii, exista diferente intre cele 2 optiuni de reincarcare. Iar eu daca as fi pe cartela as prefera varianta de 3 Euro ca sa am si resurse internationale.

FaraUnID
Campion certificat
Reincarcarile acestea de 1 , 2 sau 3 euro cu valabilitate de 15 zile si fara perioada de gratie sunt mai degraba reincarcari de urgenta. Ca un amanunt de culoare: Am vazut de N ori la casieriile Orange Shop tot felul de "baheti si fetitze" cu telefoane de la +800 euro si care reincarcau cu 1 euro cat sa nu piarda numarul....

Ascary
Campion certificat
Ca cei cu BMW-uri de 30.000 de euro și alimentează la pompa de 20 de lei iar la terasa stau cu o apa plata in fata din care beau trei :)))

Mădălin
Cunoscător certificat
Am văzut și eu diferențele...mersi

Vio73
#StarMember
Reîncărcările astea cu valori mici sunt de urgență, adică în situații limită.

Razvan
#StarMember
Cea de 1 euro e buna ca să mai ții numărul activ, dacă nu efectuezi apeluri de pe el.

Romeo_
Senior certificat
Cand ramai doar cu 5 lei / Faci rapid o incarcare / Orange sa nu iti inchida / Numarul tau din dotare / De esti putin mai bogat / Si ai chiar 15 parale / Primesti 50 de minute / Pe fix,internationale ;)))

Vio73
#StarMember
Foarte adevărat. Ce să mai faci cu un euro în ziua de azi?

Ascary
Campion certificat
Eu abonament de 7euro. Un pachet și jumătate de țigări cat fumez pe zi (un viciu foarte nesănătos) mă costă tot 7 euro. Atunci de ce sa mai fac "scandal" că Orange e scump?! :)) Băutură și țigările sunt scumpe și nici nu folosesc la nimic. Cel puțin de la Orange mă aleg cu ceva...important: comunicare. 🙂