anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot plati factura Orange cu punctele thank you?

Razvan
#StarMember
Pot plăti factura Orange prin intermediul punctelor thank you?
1 Soluţie acceptată‚

imch
Cunoscător certificat
Nu, nu mai poti plati factura cu ele. Cu ele poti sa acoperi o parte din costul produselor achizitionate (telefoane, tablete, modemuri, accesorii și televizoare). Punctele Thank You acumulate pot fi folosite dupa primele 12 luni de abonament de catre titularul contului.

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

imch
Cunoscător certificat
Nu, nu mai poti plati factura cu ele. Cu ele poti sa acoperi o parte din costul produselor achizitionate (telefoane, tablete, modemuri, accesorii și televizoare). Punctele Thank You acumulate pot fi folosite dupa primele 12 luni de abonament de catre titularul contului.

Laura_cio
Senior
Nu, nu o poți plăti. Am încercat sa o plătesc din contul meu Orange și nu s-a putut, apoi am întrebat la Orange Shop și mi s-a explicat ca punctele Thank YOU se folosesc pentru plata produselor.

Razvan
#StarMember
Acu câțiva ani se putea, probabil ca mai sunt persoane care încă mai încearcă sa mai plătească.

Vio73
#StarMember
Cu mai mulți ani în urmă da, se putea. Acum nu mai poți decât la achiziții de produse și accesorii.

Ascary
Campion certificat
Trebuie sa existe o explicație pentru faptul că Orange a renunțat la aceasta facilitate. Una ar că Orange îți oferă niste bani realizați din plata facturilor iar clientul plătește factura din banii oferiți de operator. Nu este prea avantajos pentru Orange. Folosirea punctelor la achiziții e cu totul altceva

Vio73
#StarMember
Explicația este că se dorește ca punctele să fie folosite doar la reduceri, nu să plătești facturi.

Ascary
Campion certificat
Nu neapărat la reduceri ci și la alte achiziții care nu au reducere.

Vio73
#StarMember
Sau achiziția de produse, evident. Dar tot un fel de reducere vine, dacă analizezi bine problema.

Ascary
Campion certificat
Da,daca scazi valoarea punctelor din prețul produsului tot reducere de cheamă.

Vio73
#StarMember
La asta mă refeream. Per total e o reducere, mai mare sau mai mică.

Ascary
Campion certificat
Da,in funcție de numărul punctelor.

GabrielaFarmi
Începător
am vrut sa achizionez un produs care era deja la reducere si sa aplic punctele.Evident ca mi-au calculat la valoarea initiala a produsului.Acum costa redus 32.60lei , iar daca vreau sa aplic punctele sa nu mai platesc nimic,Imi ia 98.40lei din 115.48 suma de baza .Care e faza????