anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot folosi punctele thank you pentru a achita un telefon cumparat in rate?

serjgh
Începător

Buna ziua.

As dori sa stiu daca pot folosi punctele thank you pentru a achita un telefon cumparat in rate in urma cu un an.

Ar mai fi 12 rate.

Multumesc.

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@serjgh: Răspunsul este simplu: NU. Punctele Thank You pot fi folosite doar la achiziția unui nou telefon sau alte device-uri / accesorii, nicidecum la plata ratelor ulterioare achiziției, din puncte rezultate la achitarea abonamentului lunar. Mai multe detalii despre programul Orange Thank You regăsești aici. Numai bine.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

FLo1
#StarMember

@serjgh: Răspunsul este simplu: NU. Punctele Thank You pot fi folosite doar la achiziția unui nou telefon sau alte device-uri / accesorii, nicidecum la plata ratelor ulterioare achiziției, din puncte rezultate la achitarea abonamentului lunar. Mai multe detalii despre programul Orange Thank You regăsești aici. Numai bine.

Pololică
#StarMember

Pe scurt: NU (stiu, l-am plagiat pe Flo1)

Pe lung: punctele pot fi folosite doar la achizitie noua, nu pentru "completarea" ratelor.

PS: daca stii ca vrei un telefon anul viitor, ar fi bine sa le strangi si sa achiti mai mult ca avans. Asa am platit eu telefoanele: avansul era acoperit 100% de puncte, si mai ramaneau cateva care mai scadeau din restul de plata (evident: Avans-puncte=rest de plata. Ce mai ramanea de plata - punctele ramase = restul "final" de plata care se impartea in 24 de rate egale).

Vio73
#StarMember

Salutare!

Punctele thank you le puteai folosi la reducere/ plată doar la achiziție. Dacă ai făcut achiziția, nu se mai poate, din păcate.

Baftă!