anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Perioada colectare puncte thank you pentru tranzactiile Orange Money

c3p0
Junior entuziast

Am inteles ca punctele se strang maxim 50 de buc pe o perioada de 30 de zile, dar nu stiu cand se reseteaza perioada de primire puncte thank you.

In prima zi a lunii sau in ziua in care am facut contract si am ales sa folosesc Orange Money?

Am facut pe 9 martie cont Orange Money si teoretic de atunci a inceput perioada in care pot strange puncte thank you, am atins limita de 50 de puncte, acum pana cand trebuie sa astept sa reanceapa noua perioada?

Deci perioada lunara de 30 de zile e 1-30 pentru toata lumea sau e individual pentru fiecare in parte, in cazul meu 09-08?

Multumesc.

1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember

Din ce am citit eu, începând cu data de 1 ale fiecărei luni. 

"Extra puncte Orange Thank You pentru tranzactiile Orange Money:

De la 1 iulie 2021 se acorda:

cate 1 punct Orange Thank You pentru fiecare tranzactie cu cardul de debit Classic sau cel de credit Orange Money"

Eu înțeleg că alocarea lor se poate face incepand cu data de 1 a fiecărei luni, până ajungi la limita de 50 de puncte lunare, respectiv până la 180 de euro anual. 

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

teacher_
#StarMember

Salut! @c3p0 , punctele Orange Thank You se alocă lunar, când faci plata facturii. Postarea ta este ușor confuză, dar punctele OTY se alocă la fiecare plata a facturii prin intermediul aplicației Orange Money. Acele puncte se aduna, și poți să le utilizezi la un moment dat, când dorești, achiziții din magazinul Orange.  

Detalii despre utilizarea punctelor Orange Thank You găsești aici 

 

c3p0
Junior entuziast

Salut.

Care este perioada in care se strang punctele, asta ma intereseaza, de cand incep cele 30 de zile si cand se termina acea perioada.

Intre 1 si 30 ale lunii sau intre data de 09 cand am creeat contul Orange Money pana in 8 ale lunii urmatoare? 

Trixen
#StarMember

Salut,
Limita pentru punctele aferente tranzactiilor cu cardurile Orange Money (atat debit cat si credit) se reseteaza in ziua de 1 a fiecarei luni. Asadar, incepand cu 1 aprilie vei primi iar puncte la fiecare tranzactie (tin minte ca citisem undeva ca doar pentru cele de minim 5 lei, dar fac atat de multe tranzactii incat imi e greu sa urmaresc).
Alocarea de puncte Thank You pentru alte situatii (ex: plata facturii din aplicatia My Orange) nu este afectata de aceasta limita de 50, ci aceasta se refera exclusiv la tranzactiile cu cardul.
Sunt in aceeasi situatie ca tine: am incheiat contractul pe la mijlocul/finalul unei luni, in primele 10 zile imi ating limita de 50 de puncte si pana luna urmatoare imi mai intra doar cele pentru plata facturii. 🙂

teacher_
#StarMember

Din ce am citit eu, începând cu data de 1 ale fiecărei luni. 

"Extra puncte Orange Thank You pentru tranzactiile Orange Money:

De la 1 iulie 2021 se acorda:

cate 1 punct Orange Thank You pentru fiecare tranzactie cu cardul de debit Classic sau cel de credit Orange Money"

Eu înțeleg că alocarea lor se poate face incepand cu data de 1 a fiecărei luni, până ajungi la limita de 50 de puncte lunare, respectiv până la 180 de euro anual. 

c3p0
Junior entuziast

Ok, deci punctele se strang intre 1 si 30 ale lunii, cu resetare pe 1.

Multumesc.

Exact, între 1-30 ale lunii poți strânge cele 50 de puncte thank you, iar la fiecare încărcare prepay de minim 6 euro, mai poți lua câte 20 puncte ( dar să nu fie mai mult de 3 încărcări lunare).

Baftă!

Razvan
#StarMember

Salut! Punctele OTY se strâng in intervalul 1-30/31 ale lunii și sunt valabile 3 ani de zile.