anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange, ai devenit rapace și nerationala?

blongro
Junior
Eu. Vechime 19 ani și 10 luni în rețea. Curent abonament 30 ME. Expirarea februarie 2021. În prezent, cu o rata de aprox. 80 de lei. MY Orange spune ca pot lua telefon la preț redus. Vreau un telefon în rate cu prelungire abonament.
RĂSPUNSUL ORANGE PE SITE:
NU SE POATE, IAR PREȚUL ÎNTREG SE APROPIE DE CEL STANDARD.
Element de comparatie: soția luat s10 plus cu prelungire abonament 8 euro, 88 lei pe luna. Eu, cu prelungire abonament 30 euro, 110 lei pe luna.
Culmea, deci se poate cu abonament mai mic dacă ești mai aproape de expirare.
Viziunea orange: clientul fidel cu abonament mare este un prost și ne batem joc de el.
Viziunea mea: orange o companie rapace ca majoritatea celor care fac business în România.
Recomandare: boicot.
32 Răspunsuri 32

FLo1
#StarMember
@blongro: Am citit si am rascitit, si mai mult m-am si crucit. Nu are rost alt comentariu. Sper sa te lamuresti candva. Eu am incheiat. PS: Filozofia pentru cei care o inteleg... ajuta. Pentru restul e o piatra de moara.

blongro
Junior
Uite că am găsit conversația... Hahaha orange

Policarp_Farang
Începător
Multi dintre clientii vechi Orange au aceeasi nemultumire. Orange isi bate joc de clienti, ofera telefoane ne la preturi speciale la prelungire abonament pe 24 luni - acelasi pret ca la Emag! Felicitari Orange pentru aceasta abordare.. Iar consultantii Orange sunt nepregatiti si aroganti. Rusine?