anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu am primit niciun punct Thank You, nici Pinata

Andrei_26
Începător
Am plătit factura acum online și nu am primit niciun punct Thank You sau pinata????
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Pentru puncte, stiu ca exista o limita minima a facturii (5.64 Euro, fara TVA). Deci, trebuie vazut daca te incadrezi sau nu in conditiile de acordare. Ai aici mai multe detalii: https://comunitate.orange.ro/questions/2378325-primesc-puncte-thank-you-achitarea-facturii Iar pentru Pinata, cum ziceau si colegii, trebuie facuta plata din My Orange. In experienta mea, nu e obligatoriu sa fie din sectiunea Pinata (cu toate ca, daca vrei sa fii 100% sigur, n-ai absolut nimic de pierdut), dar trebuie sa fie din aplicatia My Orange.
Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Andrei_26
Începător
??? Ce e de făcut ???

Razvan
#StarMember
În mod normal punctele Pinata Party se acorda instant și doar o dată pe lună, practic pentru o singură factură. În ceea ce privește punctele thank you, acestea se vor acorda în câteva zile după confirmarea plății în contul Orange România.

delfinas
#StarMember
Andrei 26, bun venit in Comunitate!!! Ai platit online din My Orange varianta desktop/browser sau din aplicatia mobila? Pentru a primi Pinate, trebuie sa platesti abonamentul din aplicatie, o data pe luna, Punctele OTY o sa le primesti, vei fi anuntat prin sms cand o sa-ti fie alocate.

Vio73
#StarMember
Salutare! Trebuie să plătești prin intermediul telefonului, prin aplicația My Orange ( prin Pinata Party), altfel nu vei primi puncte pinata ( așa cum ai în poză). Apeși pe cele 3 puncte de jos ( dreapta) și accesezi apoi meniul Pinata Party și apoi secțiunea dorită. Punctele thank you ar trebui să le primești, altfel trebuie să anunți la Serviciul clienți problema. Succes!

Viocat
Senior certificat
Si mie imi apar cumva decalat punctele thank you la o zi sau doua dupa plata. La platile online din browser nu se primesc pinate.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Pentru puncte, stiu ca exista o limita minima a facturii (5.64 Euro, fara TVA). Deci, trebuie vazut daca te incadrezi sau nu in conditiile de acordare. Ai aici mai multe detalii: https://comunitate.orange.ro/questions/2378325-primesc-puncte-thank-you-achitarea-facturii Iar pentru Pinata, cum ziceau si colegii, trebuie facuta plata din My Orange. In experienta mea, nu e obligatoriu sa fie din sectiunea Pinata (cu toate ca, daca vrei sa fii 100% sigur, n-ai absolut nimic de pierdut), dar trebuie sa fie din aplicatia My Orange.
Client Orange