anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

In ce conditii pot pierde punctele Thank You?

Miha_Z
#StarMember
Nu mai stiu daca am folosit punctele Thank You si as dori sa cumpar o baterie externa.
Sunt situatii in care pot pierde punctele Thak You cumulate?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Depinde cat timp a trecut de la momentul primirii lor. Punctele expira la 31 decembrie in al 3-lea an de la momentul in care le-ai primit.. De exemplu, punctele acumulate pe parcursul anului 2017 si neconsumate pana la 31 decembrie 2018, expira pe 31 decembrie 2020... Asa ca suna la *100#, la 300, verifica in contul tau sau pe spatele facturii cate puncte ai, mai ales daca stii ca nu le-ai mai folosit de mult timp si, utilizeaza-le... https://www.orange.ro/orange-thank-you/

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

Costy
Explorator entuziast
Da, se pot pierde dacă se renunță la contractul aflat în derulare sau prin portarea numărului către alt operator

Jay
Campion certificat
Depinde cat timp a trecut de la momentul primirii lor. Punctele expira la 31 decembrie in al 3-lea an de la momentul in care le-ai primit.. De exemplu, punctele acumulate pe parcursul anului 2017 si neconsumate pana la 31 decembrie 2018, expira pe 31 decembrie 2020... Asa ca suna la *100#, la 300, verifica in contul tau sau pe spatele facturii cate puncte ai, mai ales daca stii ca nu le-ai mai folosit de mult timp si, utilizeaza-le... https://www.orange.ro/orange-thank-you/

Costy
Explorator entuziast
Foarte bine @Jay , uitasem de acest aspect.

Alex_G_
Cunoscător
Punctele Orange Thank You se pierd in urmatoarele situatii : dacă au expirat: punctele sunt valabile 3 ani de la data acordării lor şi expiră pe 31 decembrie în cel de-al treilea an. De exemplu, punctele acumulate între 1 ianuarie - 31 decembrie 2015 și neconsumate până la 31 decembrie 2016, expiră pe 31 decembrie 2018. dacă ai contul suspendat pentru neplata la termen a facturii Orange, poţi pierde toate punctele Thank You. atunci când renunți la abonamentul tău, indiferent de motiv, pierzi dreptul de a folosi punctele acumulate.

Vio73
#StarMember
Dacă trece prea mult timp, adică mai mult de 3 ani și nu le folosești.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Eu nu am folosit niciodata punctele acumultae si sunt sigura ca le-am pierdut pentru ca nu am multe acumulate in prezent.

svetalex
Senior certificat
@Ciucuras aveti posibilitatea de a transfera punctele Orange Thank You. Poate aveti prieteni care doresc sa le foloseasca :) Va las mai jos un link cu informatii legate de transferul punctelor https://www.orange.ro/help/transfer-de-puncte-thank-you-75

Ciucuras
Cunoscător certificat
Este o idee buna de luat in seama, un cadou dragut facut si o bucurie pentru cui ii trebuie. Sincer, nu m-am gandit ca am aceasta posibilitate si imi pare rau acum ca nu am profitat de aceasta oportunitate.

svetalex
Senior certificat
@ciucuras, niciodată nu este prea târziu :). Puteți începe să transferați punctele vechi. Știu că într-un timp se putea achita și factura cu aceste puncte, dar se pare că această posibilitate a fost retrasă din ofertă

Ascary
Campion certificat
Da,nu mai există această posibilitate,în rest se pot folosi punctele pentru alte achiziții frumoase 🙂

C_Curat
Începător
In mare parte nu ar trebui să ai cum sa le pierzi daca ai abonament.In cel mai rau caz ar putea sa ti le fi folosit cineva care ar avea într-un fel abonamentul tău.

Laura_cio
Senior
Punctele vor fi valabile pana la 31 decembrie anul acesta.

Vio73
#StarMember
Cred că se ivește ceva de luat în cei 3 ani cât le ai disponibile!

Miha_Z
#StarMember
Cu siguranta in 3 ani ai timp sa tot aduni puncte si sa le folosesti la diverse achizitii.