anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce primesc puține puncte thank you?

BaxTer
Începător
Am factura in fiecare luna de peste 140 lei și primesc doar un maxim de 4 puncte thank you. De ce?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Modul de calcul pentru alocarea punctelor OTY precum si valoarea acestora a fost si ramane un motiv de nemultumire printre abonati. Aceste puncte se aloca in functie de valoare facturii lunare fara TVA si este destul de evident ca in cazul abonamentelor cu valoare mica aceste puncte sunt doar apa de ploaie. Un abonat nou primeste 10% din valoare facturii, un abonat cu vechime poate ajunge sa primeasca 20%, iar abonatii cu pachet LOVE primesc 20% din valoarea facturii.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

FaraUnID
Campion certificat
Modul de calcul pentru alocarea punctelor OTY precum si valoarea acestora a fost si ramane un motiv de nemultumire printre abonati. Aceste puncte se aloca in functie de valoare facturii lunare fara TVA si este destul de evident ca in cazul abonamentelor cu valoare mica aceste puncte sunt doar apa de ploaie. Un abonat nou primeste 10% din valoare facturii, un abonat cu vechime poate ajunge sa primeasca 20%, iar abonatii cu pachet LOVE primesc 20% din valoarea facturii.

Jay
Campion certificat
Pentru ca punctele thank you sunt un bonus si sunt calculate in functie de niste criterii.. Factura mea este de 150 lei si primesc 1 punct.. 🙂 Gasesti un subiect asemanator aici.. https://comunitate.orange.ro/questions/1979991-modalitati-obtine-puncte-thank-you Si aici vezi pentru ce se primesc punctele.. https://www.orange.ro/help/despre-orange-thank-you-71

Ascary
Campion certificat
Eu la abonament de 7 euro nu mai primesc deloc 🙂

Vio73
#StarMember
Trebuie citită cu atenție politica de acordare a punctelor.

Laura_cio
Senior
Punctele Thank You se acorda in funcție de tipul de abonament și numărul de ani petrecuți la Orange. Atașez poze.

Miha_Z
#StarMember
Primesti putine pentru ca si valoarea facturii este mica. Eu nu le mai acord de mult atentie, ca fiind putine nu prea am ce face cu ele. La abonamentul de 5 Euro nu primesc nimic, noroc ca mai am un abonament de 13 Euro, dar tot putine pct se aloca.