anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum procedez sa folosesc toate punctele Thank You la achiziționarea unui telefon nou?

Carmen06
Începător

Buna, cum procedez sa folosesc toate punctele  Thank You la achiziționarea unui telefon nou și prelungire de abonament?

6 Răspunsuri 6

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Buna Carmen,

Exista vreun impediment? Nu-ti da voie sa folosesti toate punctele? Vorbim de magazinul fizic sau online?

Client Orange

And04
Senior

Salutare, @Carmen06 

Pentru achizitia unui telefon cu prelungire abonament pe 24 luni valoarea punctelor este tripla in magazinul online.

Pasi:

Te loghezi in MyOrange apoi mergi pe pagina cu telefonul si alegi "Continua" si apoi "Cumpara". In acel moment te va redirectiona catre o pagina unde vei vedea ofertele la telefon cu rate sau fara rate. Alegi varianta potrivita pentru tine (cu rate sau fara, eventual migrare la un abonament mai avantajos) si apesi pe "Cumpara".

In acest moment te va redirectiona catre cosul de cumparaturi(unde vei vedea sumarul cosului) si aici in partea de jos ai sectiunea Puncte Thank You ( unde scrie: "Puncte Thank You

Vreau sa folosesc puncte in valoare de ... Lei

Pentru ca esti un client Orange, punctele tale valoreaza de 3.0 ori mai mult in magazinul online. Valoarea maxima a beneficiului adus de punctele Thank You care poate fi folosita într-o comanda, este de 500 Euro (TVA inclus). ")

Aici selectezi cate puncte doresti sa folosesti si de asemenea, poti vedea si totalul de plata  si cat vei plati lunar la factura.

 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Trebuie să aplici punctele thank you, după ce ai băgat produsul în coș. Ele valorează online de 3 ori mai mult. Trebuie să ai pe undeva, în partea de jos, un buton ,,Aplică". Recomand varianta laptop/desktop în momentul în care faci comanda!

Succes!

 

DanielaH
Moderator

@Carmen06, ne dai mai multe detalii, te rog? Ai reușit să folosești punctele?

Pololică
#StarMember

Primul lucru de stiut la utilizarea punctelor: vechimea abonamentului de minim 12 luni.

Al doilea lucru: abonamentul curent sa permita modificarea.

In rest, in 2020 am folosit punctele pentru achizitia unui telefon (aveam perioada minima depasita, deci nu aveam restrictii). Am pus ochii pe un telefon si l-am cumparat (online). Cumparand cu puncte, prelungirea abonamentului s-a facut automat (cu aceeasi valoare si aceleasi resurse).

Carmen06
Începător

Mulțumesc tuturor pentru răspuns.

Situația sa in felul următor.

605 puncte am făcut o simulare de cumpărare și îmi erau disponibil doar o parte, in valoare de aproximativ 100 lei 

Abonament am de vreo 4 ani, expirat anul trecut. Orange me start 9

Nu am găsit cum sa iau un telefon la un preț acceptabil utilizând toate punctele plus prelungire, și eventual sa plătesc diferența în rate.

Ce produs mi-ați recomanda sa îmi iau?