anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum activez bonusul de internet pentru vechimea abonamentului ?

Florina_N
Junior
Nu gasesc de unde se activeaza bonusul de internet pentru vechimea abonamentului
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
@Florina N, bonusul nu se activează automat, trebuie activat din contul My Orange. Poți încerca și din varianta desktop, secțiunea "Sumar/ Beneficii/ Bonusuri/ Activează". Poți face activarea și prin SMS, trimițând textul DA la 321. Să ne spui, te rog, dacă ai reușit.

Vizualizare soluţie în postul original

16 Răspunsuri 16

mihai_13
Maestru
Florina N nu este nevoie de nici o activare - cei 8,5 GB ii ai alocati pe abonamentul cu cea mai mare vechime si ii gasesti in cost control cand dai interogare - deci daca ai mai multe abonamente cei 8,5 GB ii regasesti numai pe abonamentul cu cea mai mare vechime in retea.

Florina_N
Junior
Mulțumesc ptr răspuns. In My Orange scrie ca trebuie activat, apoi il primesc lunar

delfinas
#StarMember
Florina, bun venit in Comunitate!!! Acolo scrie clar procedura de activare: "Alege bonusul de vechime din contul tău My Orange, secţiunea BONUSURI sau din aplicaţia Contul meu Orange, pe care o poţi descărca din Google Play sau App Store. Pentru a primi bonusul pe fiecare din numerele tale cu abonamente de voce e necesar să activezi bonusul pe fiecare număr de telefon în parte." LE Sectiunea "Bonusuri" e dupa "Sumar" si "puncte Thank You"... acolo unde ai gasit si regulamentul.

mihai_13
Maestru
in cronos la detalii trebuie sa-ti aratate ceva de genul (vezi print) ai mai multe abonamente pe acelasi nume sa inteleg ? daca folosesti numarul de telefon cel mai vechi acolo o sa-ti apara bonusul - pe celelalte abonamente nu apare - eu personal nu stiu sa trebuiasca activat acest bonus (am vazut ca asa scrie ca trebuie activat - dar eu stiu ca vine automat) ps.Delfinas poti detalia cum si de unde se activeaza acest bonus .. mersi.

delfinas
#StarMember
Mihai, am bagat un Late Edit... 😉

mihai_13
Maestru
bine regulament regulament dar eu nu am gasit cum se activeaza ... eu personal raman la parerea ca bonusul se (sau mi-sa activat mie cel putin) activeaza automat -eu nu tin minte acum 10 ani sa fi activat "undeva" pentru acest bonus ..(+1 🙂 ) ps.probabil ca eu daca il am activat nu-mi mai apare optiunea ? intreb..

Florina_N
Junior
Nici eu nu gasesc unde se poate activa. In cronos nu apare alocat bonusul, si nici in sectiunea bonusuri nu am nimic de activat

delfinas
#StarMember
Da, nici eu nu mai tin minte cum a fost acum multi ani, dar parca s a activat automat... Doar cineva de la Orange poate sa te lamureasca.

DanielaH
Moderator
@Florina N, bonusul nu se activează automat, trebuie activat din contul My Orange. Poți încerca și din varianta desktop, secțiunea "Sumar/ Beneficii/ Bonusuri/ Activează". Poți face activarea și prin SMS, trimițând textul DA la 321. Să ne spui, te rog, dacă ai reușit.

Florina_N
Junior
Am sunat la 300 si mi-a spus sa trimit sms cu textul DA la 321. Am trimis, astept activarea

DanielaH
Moderator
@Florina N, ai reușit să activezi bonusul?

Florina_N
Junior
Nu, inca astept. Oare de ce dureaza atat de mult ? Am trimis sms-ul vineri ...

Florina_N
Junior
#DanielaH Mulțumesc mult pentru activarea bonusului

DanielaH
Moderator
Cu mare plăcere! Te mai așteptăm în Comunitate.