anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Câte puncte thank you pot da maxim la achiziția unui telefon?

SanduS
Junior

Câte puncte thank you pot da maxim la achiziția unui telefon

1 Soluţie acceptată‚

Salut,

In magazinul online Orange, reducerea maxima din puncte Orange Thank You de care poate beneficia un client este de 500 euro.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Vio73
#StarMember

Salutare!

Din câte știu, până pe la o valoare de 500 de euro ( în magazinul online), cu triplare cu tot. Bineînțeles, cu achiziție pe 24 de luni. Din păcate, nu găsesc nimic acum, dar așa îmi amintesc. Oricum, dacă ai puncte, poți face o simulare și vedea ce și cum. Baftă!

Pololică
#StarMember

https://www.orange.ro/orange-thank-you/

La fel știam și eu, utilizarea punctelor se face în limita a (echivalentului a) 500E per tranzacție. 

Pentru achiziția de telefoane, se oferă triplu puncte (din câte știu, în aceeași limita de 500 E), dar cu prelungire de 24 de luni. 

Jay
Campion certificat

Salut!

Confirm valoarea de 500 € ca valoare maxima a punctelor oty care pot fi folosite la achiziția unui telefon.. poti vedea informația în momentul în care vrei sa faci o achiziție, in cosul comenzii.. am atașat o captură..

Screenshot_20221202-155824_Firefox.jpg

 Am intrebat un consultant. A zis ca in vsloare de  300 euro.. Am atasat screen shot. 

Nu mai stiu ce sa cred. Luna viitoare aflu sigur cand voi putea face o simulare. 

Jay
Campion certificat

Captura pe care am atasat-o este din coșul de cumpărături pe site-ul Orange.. eu cred ca a greșit consultantul.. 

Sa ne spui și noua ce îți spune ție simularea.. si cum se finalizează achiziția. 

Cate puncte ai?

Am 340 euro valoare în magazin online. 

În 14 ianuarie pot cumpăra telefon. Am sa revin cu un răspuns.  

Data trecuta când am întrebat un consultant mi-a zis ca 250 euro. Cred ca nu știu nici ei răspunsul corect uneori. 

 

Jay
Campion certificat

Am înțeles, adica ai aproximativ 1134 puncte oty în momentul asta.. triplarea lor, prin achiziționarea unui telefon cu prelungirea pe 2 ani a abonamentului, ar însemna suma menționată de tine.. 

Eu n-am avut suficienta răbdare sa mai adun, de fapt, as fi avut, ca n-aveam nevoie de telefon acum, dar, "impulsionata" de notificarea de creștere a tuturor abonamentelor cu 1€ fiecare, am făcut modificări pe toate, insa nu s-a actualizat încă situația contului de client.. adica nu au scăzut punctele.. cele pe care le aveam la momentul achizitiei au valorat ~233 €, atunci am vazut si informația despre cei 500€.. mi-ar fi plăcut sa am puncte care sa valoreze suma maxima acceptata.. insa, macar am beneficiat de reducerile de pe site la telefoane.. 

Asa e, nici ei nu știu mereu răspunsul corect.. 

Eu cred că vei putea să scazi valoarea punctelor fără griji, la momentul respectiv.

Baftă!

Salut,

In magazinul online Orange, reducerea maxima din puncte Orange Thank You de care poate beneficia un client este de 500 euro.