anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] 10% din valoarea facturii inapoi prin Orange Money

Ciucuras
Cunoscător certificat
Am efectuat doua plăti prin aplicația Orange money, plata a doua abonamente Orange și am alimentat contul cu 200 lei.
Beneficiul de 10% înapoi îl primesc dacă îndeplinesc toate condițiile sau dacă am doar minim doua plăti efectuate?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

Este nevoie sa indeplinesti toate conditiile pentru a primi beneficiul de 10%.

In exemplul tau, pe langa cele 2 plati facute trebuie sa alimentezi si contul cu suma totala de 500 Roni. Deci daca vrei sa beneficiezi de restituirea a 10% din facturi mai alimenteaza contul cu minim 300 Roni ca sa ai 500, in total.

 

Primești 10% din valoarea facturilor Orange sau a reîncărcărilor Orange PrePay (în limita a 40 lei/lună), făcute prin aplicația Orange Money (meniul ‘Plată furnizori’ sau ‘Reîncarcare Prepay’), dacă efectuezi în fiecare lună calendaristică:

  • minim 2 plăți cu cardul Orange Money (la comercianți sau pe internet) și ai
  • alimentări ale contului de minim 500 lei în luna respectivă (suma totala alimentari)

 

Banii înapoi se acordă  în primele 10 zile lucrătoare din următoarea lună calendaristică în contul Orange Money.

Vizualizare soluţie în postul original

52 Răspunsuri 52

Ascary
Campion certificat
10% ii primești înapoi la orice plata făcută prin intermediul aplicației. Mă refer desigur la serviciile Orange.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Multumesc mult @Ascary. Chiar o sa incerc sa fac o plata sa vad cum functioneaza. Am telefon compatibil NFC

Ascary
Campion certificat
Cu plăcere și daca întâmpini probleme de orice fel suntem aici să îți oferim mai multe informații.

Miha_Z
#StarMember
Atunci chiar e convenabil daca pentru orice plata prin intermediul aplicatiei primesti inapoi 10%.

Ascary
Campion certificat
Nu orice plata,doar pentru plățile făcute în contul Orange,adică plata facturilor Orange.

Vio73
#StarMember
Tot e destul de convenabil.

Ascary
Campion certificat
Absolut convenabil. În ultimele două luni am primit aproape 10 euro înapoi,adică un abonament de 5 euro gratuit in fiecare luna.

Ascary
Campion certificat
Și plata facturilor Orange prin aplicația My Orange este ușor de utilizat dar plata prin Orange Money pare un pic mai ușoară plus că primești și cash înapoi.

Jay
Campion certificat
Suna interesant ce spuneti voi aici, sunt oarecum curioasa in legatura cu Orange Money, doar ca, momentan, nu am timp pt mine deloc, implicit, pt chestii noi.. dar, va fi unul dintre lucrurile de studiat cand o sa am timp.. 🙂

catean
Junior entuziast
Cred ca in regula celor 2 plati lunare, nu sunt incluse si platile de facturi orange efectuate prin aplicatie. Eu inteleg 2 plati cu cardul (3d secure pe un site), in afara celor orange.

Ciucuras
Cunoscător certificat
@catean, ba da, sunt incluse si facturile la utilitati, inclusiv orange. Ca sa indeplinesti conditia de a primi bonusul trebuie sa alimentezi contul cu 500 lei intr-o luna lucru pe care eu nu l-am facut si astfel nu am primit bonusul de 10%

Vio73
#StarMember
Foarte interesant și bine de luat în seamă. Oricum este destul de consistentă reducerea respectivă.

Adax
Junior entuziast
Este simplu, trebuie alimentat contul cu 500 de lei, trebuie sa plătești cu cardul Orange la parteneri sau la Orange, dar atenție, nu direct din my Orange, trebuie sa fie direct făcută placa cu datele cardului. Asa am pățit și eu..

Florian
Junior
sunt incluse si facturile la utilitati, inclusiv orange. Ca sa indeplinesti conditia de a primi bonusul trebuie sa alimentezi contul cu 500 lei intr-o luna lucru pe care eu nu l-am facut si astfel nu am primit bonusul de 10%

DanielaH
Moderator
S-a prelungit oferta 10% înapoi în cont la plata facturilor de abonamente Orange și reiîcărcări PrePay până la 31 decembrie 2019.