anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum sa folosesti WhatsApp pe mai multe telefoane?

RafaHelper
#StarMember

Daca pana acum puteai folosi WhatsApp doar pe un telefon, ei bine, începând cu aceasta săptămâna poți folosi același cont de WhatsApp pe maxim 4 dispozitive, fie ele telefoane, tablete sau laptop-uri.

Cum adaugi contul de WhatsApp pe un al doilea telefon?

Pașii ce trebuie urmați sunt foarte simpli si poți face acest lucru pe orice dispozitiv cu WhatsApp instalat recent. Eu o sa va prezint metoda pentru un alt telefon cu Android mai jos.

Pasul 1 - Instalați aplicația pe al doilea dispozitiv si deschideți-o sau intrați in ea.

Pasul 2 - Apăsați Acceptați si continuați

RafaHelper_0-1682625465532.jpeg

Pasul 3 - Atingeți cele 3 puncte din coltul dreapta sus ca in imaginea de mai jos

RafaHelper_1-1682625531416.jpeg

Pasul 4 - Alegi opțiunea Asociați un dispozitiv iar un cod QR cu instrucții va apărea pe ecran

RafaHelper_2-1682625563317.jpeg

RafaHelper_11-1682627840271.jpeg

Pasul 5 - Lăsăm deoparte telefonul cu codul QR pe ecran si deschidem WhatsApp pe telefonul principal acolo unde deja este instalat WhatsApp si il putem folosi. Apăsam pe cele 3 puncte din coltul dreapta sus ca in imaginea de mai jos

RafaHelper_3-1682625841789.jpeg

 

si alegem Dispozitive asociate

RafaHelper_4-1682625945335.jpeg

Pasul 6 - Apăsam pe butonul Asociați un dispozitiv si introducem codul pin al telefonului sau amprenta pentru a autoriza acțiunea

RafaHelper_5-1682625982011.jpeg

Pasul 7 -  Se va deschide camera si suntem rugați ca scanam codul QR de pe telefonul al doilea

RafaHelper_6-1682626020255.jpeg

Pasul 8 - După ce am scanat codul QR al doilea telefon a fost conectat automat si vom putea folosi aplicația WhatsApp in mod normal si pe al doilea telefon fără a fi deconectați de pe primul telefon.

Note:
Nu mai trebuie să vă țineți telefonul conectat la internet pentru a utiliza WhatsApp pe dispozitivele asociate, dar acestea se vor deconecta dacă nu folosiți telefonul timp de peste 14 zile.
Pentru a vă înregistra contul WhatsApp și a asocia dispozitive noi, aveți nevoie de telefonul principal.              Puteți asociat WhatsApp pe maxim 4 dispozitive diferite sau de același fel.

Cum deconectam al doilea telefon de la contul de WhatsApp?

Daca nu mai doriți sa utilizați WhatsApp pe al doilea telefon trebuie sa urmați pași de mai jos pentru a va deconecta sau contul se va deconecta automat in 14 zile daca nu il folosiți pe al doilea telefon.

Pasul 1 - Atingeți cele 3 puncte din coltul dreapta sus ca in imaginea de mai jos

RafaHelper_7-1682626854887.jpeg

Pasul 2 - Apăsam opțiunea Setări

RafaHelper_8-1682626901101.jpeg

Pasul 3 - Apăsam pe Cont

RafaHelper_9-1682626957283.jpeg

Pasul 4 - Apăsam butonul Deconectați

RafaHelper_10-1682627025154.jpeg

Aceștia au fost pași prin care poți folosi WhatsApp pe un al doilea telefon sau mai multe. Poti face același lucru si pe iPhone, iPad, tableta cu Android, dispozitiv cu Windows sau din browser accesând: https://web.whatsapp.com

Daca ai întrebări despre pașii de mai sus sau ai nevoie de mai multe informații pune un comentariu mai jos si vei primi un răspuns.

20 Răspunsuri 20

mihai_13
Maestru

Da asa este in legatura cu foto  , am facut proba si poti trimite peste 30 buc odata - dar raman celelalte limitari

Care sunt celelalte limitări ramase? 😁

man  !    te ai uitat la pozele puse de mine ?  

5 persoane maxim la care poti trimite o poza sau etc urare de "craciun"

maxin 67 mb  poti trimite dintr o melodie /document/etc   

vorbesc de user simplu NU de grupuri 

vladut12am
Cunoscător certificat

Foarte utilă această facilitate!

Nu am știut de existența acesteia până acum.

Mulțumim pentru tutorial!

Cu drag, ma bucur ca l-ai găsit folositor!

adrian87n
Cunoscător

eu vad foarte utile urm aspecte:

1. sa ai whatsapp pe mobil, dar totodata sa poti folosi si in browser si pe desktop 

2. sa ai Whatsapp pe mai multe dispozitive mobile?? 🙄 (sa-mi trag ceasu''') umbelieveable... bravo lor... e ceva nou si foooarte fain... (in business-uri..merita cu clientii mai ales) 

3. Sa aiba o securitate sporita..

4. Tehnologie noua cu implementare recenta de noi functii UI in beta version... la final de septembrie se face release la o noua versiune cu o noua interfata... Whatsapp isi schimba fata, dar oare si naravul??

ahh si probabil si voi faceti la fel, cu asta :  eu scriu de pe laptop folosind whatsapp. stiti de ce ? de lene sa scriu de pe telefon ... .. tot asa am un grup personal (doar eu) si asa pot sa transfer mai usor fisiere din telefon pe laptop sau vice versa... va recomand si voua daca nu folositi deja asta...