anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Comunitatea Orange are haine noi!

NickyS
Community Manager
Community Manager
Salut!
 
A venit și momentul mult așteptat de noi toți. Funcționăm deja pe noua platformă iar "noua" Comunitate Orange este pregătită să va întâmpine cu bucurie.

Cu ce vine nou? O să vă spunem noi câteva lucruri și vă lăsăm pe voi să le descoperiți pe celelalte:
  • mai multe posibilități de editare
  • un design mai prietenos
  • o nouă structură de întrebări  și răspunsuri
  • un nou sistem de gamification și noi niveluri de expertiză
Important! Noua platformă nu permite folosirea spațiului [  ] în crearea usename-ului (numele care este afișat atunci când ești autentificat), a caracterelor speciale, iar numărul maxim de caractere pentru acesta este 15.
 
Vă urăm tuturor bun venit!
119 Răspunsuri 119

Asta chiar este tare! Mulțam fain!

Asta într-adevăr e un lucru bun. Mi s-a întâmplat de multe ori sa scriu un răspuns și aproape de finalizarea lui sa apas din greșeală pe alt buton și se ștergea tot. Și apoi trebuia s-o iau de la capăt.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Hey, si se poate edita si topicul initial (in cazul in care tu esti autorul)! Inclusiv dupa ce s-a raspuns! Si nu doar body-ul, dar si titlul! In sfarsiiit!!!

Da, da. Ne place, place, place noul update al comunitatii! 😄

Client Orange

Wow, e super!

Si sectiunea "Preferinte" din "Setarile mele" ofera o multime de posibilitati de a customiza platforma dupa bunul plac.

Miha_Z
#StarMember

Bine ne-am regăsit. 🤗

Este mai plăcută noua comunitate ca format și aspect.

delfinas
#StarMember

Imi place ca din notificarea de pe mail te duce direct la raspuns, nu trebuie sa derulezi toate raspunsurile.

Ce nu-mi place e că nu menține logarea. La fiecare reintrare trebuie să mă reloghez.

Depinde cand te-ai logat ultima data. Eu m-am logat acum 3 minute si cand am accesat link-ul raspunsului de pe mail, nu a mai fost nevoie de relogare.

Depinde care este perioada in care expira sesiunea...in general nu e una foarte mare din motive de securitate, din cate stiu.

Mi se pare ca sunt prea scurte sesiunile. Ar trebui lăsate active câteva ore. 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Nu mai stiu cat a fost sesiunea ultima data, dar parca e mai scurta acum. Daca e vreo diferenta, si eu as prefera revenirea la vechile intervale, daca se poate. 

Client Orange

Daca ies din browser, se închide și sesiunea. Înainte, rămâneam logata chiar o zi. Acum e frustrant sa mă loghez de cate ori intru in browser.

@delfinas la mine nu se deconectează decât după mai multe ore sau dacă schimb între PC /smartphone. 

@DanielaH : oare "clopoțelul" de notificări din versiunea desktop nu poate să apară și pe cea de telefon? Că spațiu ar fi și e destul de util. Merci 😀

Eu am intrat doar pe telefon și închid ferestrele daca nu le folosesc și așa se închidea și sesiunea. Probabil ca pe calculator rămâne cât timp menții broserul deschis, chiar daca închizi pagina Comunității.

NickyS
Community Manager
Community Manager

@delfinas @arsradu @FLo1 

Salutari,

Un scurt update la o parte din recomandarile voastre, incercam sa le rezolvam si pe celelalte. 😊

Dark mode este in lucru, dar intre timp gazdele noastre dragi ne recomanda Dark Reader sau NightEye.

Vom prelungi si perioada de inactivitate inaintea delogarii automate.

Multumim!

Nicky

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Multumim frumos pentru bunavointa si pentru sugestii! 🙂

Si apropos de sugestii, am avea nevoie, pe pagina de notificari (adica aici https://comunitate.orange.ro/t5/notificationfeed/page) de doua chestii:

1. mark all read (marcheaza toate ca citite)

2. sa nu se mai considere toate notificarile "vazute" cand dai click pe una dintre ele.

Ideea e ca daca vrei sa le iei pe rand, nu mai stii care e vazuta si care nu. Pentru ca odata accesata una, le marcheaza pe toate ca "vazute".

Pe de alta parte, daca ai foarte multe, si nu vrei sa stai sa dai click pe fiecare in parte, prima recomandare (mark all read) ar fi utila.

Update: problema aici se pare ca e faptul ca marcheaza notificarile ca citite la reaccesarea paginii. Ceea ce nu prea e ok. Cred ca mai bine ar fi daca ar pastra notificarile si la refresh, si sa le considere citite/vazute etc on-demand. Adica fie prin apasarea unui eventual buton de "mark all read", fie la accesarea fiecarei notificari in parte.

Ideea e ca daca accesezi pagina de pe PC, de exemplu, dar nu apuci sa treci prin toate notificarile, si apoi sa zicem ca pleci si vrei sa continui pe telefon...nu prea mai stii unde ai ramas.

Client Orange

Mulțumim și noi!!!