anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Comunitatea Orange are haine noi!

NickyS
Community Manager
Community Manager
Salut!
 
A venit și momentul mult așteptat de noi toți. Funcționăm deja pe noua platformă iar "noua" Comunitate Orange este pregătită să va întâmpine cu bucurie.

Cu ce vine nou? O să vă spunem noi câteva lucruri și vă lăsăm pe voi să le descoperiți pe celelalte:
  • mai multe posibilități de editare
  • un design mai prietenos
  • o nouă structură de întrebări  și răspunsuri
  • un nou sistem de gamification și noi niveluri de expertiză
Important! Noua platformă nu permite folosirea spațiului [  ] în crearea usename-ului (numele care este afișat atunci când ești autentificat), a caracterelor speciale, iar numărul maxim de caractere pentru acesta este 15.
 
Vă urăm tuturor bun venit!
119 Răspunsuri 119

Anonim
Neaplicabil

Imi place noua platforma pentru ca arata mult mai modern si sunt mai multe optiuni pentru postari, dar si faptul ca acum se pot trimite mesaje private catre utilizatori. 😁

delfinas
#StarMember

De-abia așteptam să se redeschidă Comunitatea!!!

Mă bucur că noua platformă e mai plăcută și mai prietenoasă! 🙂

BlackWolf
Senior certificat

Foarte frumos, îmi place cum arata. Vad deja 2 probleme, e setata cenzura în engleza. A cenzurat cu **bleep** cuvântul "cum" și nu se pot șterge emoji-urile, cel puțin la editare, de pe telefon... 😁

@BlackWolf , știm de această situație. E în curs de rezolvare. Mulțumim și bine ai venit pe noua platformă! Ne bucurăm că-ți place.

BlackWolf
Senior certificat

Multumesc si bine v-am gasit! Super, bine ca se va rezolva. Si am mai descoperit o chestiuta putin enervanta, se mai repeta aceleasi notificari. Oricum, e normal, nu poate fi totul perfect din prima

Deci s-ar zice că în română ne putem .... în toate felurile? Nu aș crede că s-a omis acest aspect.

RE: Deci putem discuta despre moneda din Botswana fără probleme? 😁

Nu, Flo1, nu s-a omis :). Ca și până acum, avem marea rugăminte de a continua să păstrați un limbaj decent, conform Principiilor Comunității. Mulțumim anticipat.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Numai daca e in multiplu de 10. 😁

Glumesc, evident. Dar asta e una dintre chestiile pe care voiam sa le verific. Acel "AI". Pentru ca platforma mi-e cunoscuta. Am mai vazut-o si pe alte site-uri. Si genul de cenzura pe care il aplica este acelasi (prin inlocuirea cuvantului cu "**bleep**"). Ceea ce, dupa parerea mea, e infinit mai bine (chiar si cu greselile pe care le face in momentul asta sistemul, in ceea ce priveste limba Romana), decat felul in care functiona pana acum treaba asta. E mult mai bine asa.

Client Orange

E OK "bleep"? Ne gândeam să-l înlocium cu "beep", să sune mai românește 😂.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Teoretic, si beep e tot englezesc. Cred ca ar fi "bip" daca ar fi in Romana. Dar da, sigur, se poate inlocui cu orice. Atata timp cat nu e un alt cuvant din seria celor "interzise". :)) Ar fi interesant de testat ce se intampla daca ii dai sistemului sa inlocuiasca un cuvant de cenzurat cu un alt cuvant de cenzurat. :))) Intra in endless loop?

Client Orange

Jay
Campion certificat

Sau cu "ups, avem o eroare".. 😂

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

"Hopa, avem o eroare." Parca asa era, nu? 

Ar fi foarte funny, sa puna "hopa" in loc de "magic word". :))

Daca e un client mai suparat, o sa fie ceva de genul: "hopa hopa hopa hopaaaa. Hoooopa hopa hopaa hopaaaa."

Client Orange

Jay
Campion certificat

La aia m-am gandit cu "hopa.." da' n-a iesit cum trebuia 🤣

Apropo de pin.. cred ca e ceva asemanator sa le adaugi la bookmarks.. si sa le poti vedea la abonamentele mele apoi.. bookmark-uri personale  

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Da, doar ca pinned threads sunt de obicei adaugate de moderatori/manageri. Bookmark-urile sunt pe partea userului.

Adica da, tu daca vrei, poti sa-ti adaugi bookmark. Dar vor fi doar pentru tine. Pinned threads sunt pentru toata lumea. Adica, sunt topicuri de mare interes, care apar sus de tot, inainte de celelalte, pentru a fi mai usor vizibile.

Si apropos de inlocuit cuvintele, putem sa mai facem una autentic romaneasca. 😄

Putem inlocui cu "i-auzi!". :)) Mai romanesc de-atat nu cred ca se poate.

O sa fie foarte tare cand s-or strange mai multe: i-auzi unaaa, i-auzi douaaa, i-auzi trei sa-i dam batai, mai!

Sau nu cu batai, ca nu suntem violenti. :)) Sa-i dam...o felie de tort mai bine. 

Client Orange

Jay
Campion certificat

"Aoleu!!" 🤣🤣🤣

Aha.. am crezut ca pentru tine vrei pin.. 😁